Żyjemy w czasach, w których każdy chciałby mieć piękną i szczupłą sylwetkę. W osiągnięciu wymarzonego celu nie zawsze jednak wystarcza jedynie dbanie o zdrową i zbilansowaną dietę czy wzmożona aktywność fizyczna. W takich przypadkach bardzo pomocne okazują się być osiągnięcia medycyny estetycznej.

Oprócz niewłaściwego sposobu odżywiania, czy małej ilościruchu, wpływ na odkładającą się tkankę tłuszczową, a co zatym idzie na dodatkowe centymetry w talii, mają także różnegotypu czynniki indywidualne, m.in. predyspozycje genetyczne,zaburzenia hormonalne, stres czy choroby przewlekłe. To wszystkosprawia, że bardzo często do osiągnięcia idealnej sylwetki niewystarczają tylko ćwiczenia i dieta. W takich wypadkach warto jestsię zastanowić nad skorzystaniem z oferty kliniki medycynyestetycznej.

W XXI wieku kliniki medycyny estetycznej oferują bardzo wielemożliwości pozbycia się niechcianych krągłości oraz dodatkowychkilogramów. Tym co wyróżnia przeprowadzane obecnie zabiegi, odzabiegów sprzed kilku, czy kilkunastu lat jest ich mała inwazyjnośćlub wręcz bezinwazyjność. Najpopularniejszymi obecnie sposobamizadbania o sylwetkę są zabiegi Vaser Lipo HD, Maximus TriLipo orazUltraShape.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD

Jednym z największych osiągnięć ostatnich lat jest zastąpienietradycyjnych zabiegów potocznie zwanych „odsysaniem tłuszczu”,technologią liposukcji ultradźwiękowej. Zabiegi Vaser Lipo HD, boo nich teraz mowa, w odróżnieniu od tradycyjnej liposukcji, niepolegają tylko i wyłącznie na usunięciu nadwyżki tkankitłuszczowej, ale także na wymodelowaniu sylwetki.

Jak tłumaczy dr Wojciech Rybak z kliniki medycyny estetycznej ilaseroterapii Ars Estetica:„Zastosowanie ultradźwięków w usuwaniu nadmiarów tkankitłuszczowej stało się prawdziwą rewolucją w medycynieestetycznej. Dziś możemy skorzystać z liposukcji ultradźwiękowejtrzeciej generacji – liposukcji high-definition, która jestpołączeniem liposukcji z zabiegiem lipomioplastyki, która pozwalana wymodelowanie tkanki tłuszczowej w taki sposób, aby odpowiedniozaznaczyć zagłębienia oraz uwypuklić mięśnie”.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym nasiękowym,sedacji lub znieczuleniu ogólnym. Rodzaj znieczulenia zależy odobszaru poddanego zabiegowi oraz od rozległości procedury. Dotkanki podskórnej wprowadza się końcówkę aparatu Vaser Lipo HD,która generując wysokiej częstotliwości drgania, powodujeodłączenie tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Dzięki użyciupłynów nasiękowych, tkanka tłuszczowa zmienia się w emulsję,którą usuwa się za pomocą specjalnego masażu lub kaniuli.Nowoczesna technologia urządzenia Vaser Lipo HD umożliwiajednoczesne modelowanie sylwetki. Zabieg doskonale sprawdza się uosób, które pomimo ćwiczeń, nie mogą pozbyć się tkankitłuszczowej np. z brzucha, boczków, pośladków czy pleców. MetodaVaser Lipo High Definition pozwala uzyskać efekt wysportowanejsylwetki z podkreśleniem „kaloryfera” na brzuchu u mężczyzny,a w przypadku kobiet, umożliwia uzyskanie wcięcia w talii czyefektu płaskiego brzucha z zaznaczoną bruzdą pachwinową.

Maximus TriLipo

Technologia Maximus TriLipo oparta jest na działaniu falradiowych. W odróżnieniu od zabiegu liposukcji ultradźwiękowej,technologia ta jest całkowicie bezinwazyjna. Fale radiowe powodująrozgrzanie obszaru objętego zabiegiem do temperatury 45-55oC,bez naruszania delikatnej powierzchni skóry. Dzięki takiemudziałaniu podgrzana tkanka tłuszczowa uwalnia tłuszcz z komórekdo przestrzeni międzykomórkowej, umożliwiając tym samym jegousunięcie z organizmu poprzez naturalne procesy metabolizmu. Zabiegpowoduje również obkurczenie włókien kolagenowych w skórze orazstymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien, dzięki czemuzwiększa się napięcie skóry i uzyskuje ona młodszy wygląd.Urządzenie Maximus TriLipo ma dodatkowo funkcję DynamicznejAktywacji Mięśni (DMA), która poprawia cyrkulację, dzięki czemuuwolniony z komórek tłuszcz zostaje szybciej wydalony z organizmu.Ponadto, wprowadzenie odpowiednich mięśni w delikatne drganiawspomaga kształtowanie wybranych partii ciała.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku