Stosowanie odżywek i suplementów diety zawsze spotyka się z dwojakim odzewem – są osoby, które kategorycznie odradzają jakiekolwiek wspomagacze mające służyć nabieraniu masy bądź utracie zbędnych kilogramów, ale są również tacy, którzy twierdzą, że tego rodzaju preparaty są jak najbardziej wskazane. Patrząc na ilość osób, które mimo wszystko decydują się na zażywanie środków wspomagających efekty ćwiczeń zdaje się, że odradzanie im kontynuacji tego procederu nie ma najmniejszego sensu. Sens za to ma wyjaśnienie i przekazanie najbardziej istotnej wiedzy, a mianowicie tego, w jaki sposób powinno się je w ogóle stosować.

Przedstawmy więc najważniejsze zasady, jakimi powinniśmy kierować się podczas stosowania odżywek…

Odżywki i suplementy to produkty należące do grupy najczęściej stosowanych preparatów wśród osób aktywnych fizycznie, których celem zazwyczaj jest nabranie masy bądź jej utrata, nie wyłączając z tego oczywiście polepszania ogólnego wyglądu i zmiana sylwetki. Mimo, że odżywki i suplementy są coraz bardziej powszechne, to jednak nadal spotykamy się z bardzo wieloma wątpliwościami i nieporozumieniami w ich kwestii. Warto jest je w końcu raz a dobrze wyjaśnić.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób, które nie są w tym temacie odpowiednio zorientowane, a które chciałyby szybko wypełnić luki w wiedzy, warto zebrać wszelkie najbardziej istotne informacje i stworzyć najważniejsze zasady.

Tak też zrobiliśmy, w efekcie czego powstało siedem najważniejszych zasad stosowania odżywek.

  • zasada numer jeden – odżywka nie jest koniecznością (nie wszystkie osoby aktywnie fizyczne muszą stosować odżywki. To środki przeznaczone przede wszystkim dla tych, którzy cierpią na niedobór pewnych składników. -bez nich jednak również można uzyskać zadowalające efekty.)
  • zasada numer dwa – wybieraj tylko dobre preparaty (odżywka odżywce nie jest równa, dlatego przed kupnem a tym bardziej zastosowaniem odżywki konieczne jest upewnienie się co do jej legalności i stosownych atestów – tylko takie odżywki są w stanie pomóc nam osiągnąć dobre efekty i nie działać niekorzystnie na nasze zdrowie.)
  • Zasada numer trzy – stosuj się do zaleceń na etykiecie (nie zostały umieszczone tam bez celu i powodu)
  • Zasada numer cztery – nie przesadzaj (większa niż wskazana ilość odżywki spożyta jednorazowo nigdy nie oznacza lepszego efektu, wręcz przeciwnie niekiedy jest na odwrót, dlatego zawsze kieruj się zaleceniami producenta).
  • Zasada numer pięć - uwaga na laktozę (nie każdy jest w stanie dobrze trawić i reagować na laktozę, szczególnie w większej ilości, dlatego konieczne jest sprawdzenie, czy przypadkiem nasz organizm nie charakteryzuje się nietolerancją tego składnika)
  • Zasada numer sześć – nigdy nie pij spienionej odzywki (dotyczy to również innych napojów, chodzi oto, że spieniony koktajl zawiera dużą ilość pęcherzyków powietrza, a ich spożycie może skutkować złym samopoczuciem i chęcią wydalenia ich z organizmu).
  • Zasada numer siedem – białko po wysiłku warto wspomóc węglowodanami.

Wniosek?

Każdy preparat jaki mamy zamiar przyjmować powinien zostać poprzedzony zdobyciem odpowiedniej wiedzy, najpierw teroria, potem praktyka – w przypadku suplementów i odżywek jest to minimum, jakie musimy zrobić.

Więcej o odżywkach, zasadach stosowania oraz cenach dowiesz się na megapower.pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku