Cukier służy nam do słodzenia herbaty, kawy, niektórych potraw… Nie każda z nas wie o tym, że również może służyć do depilacji! Ten słodki sposób przebiega za pomocą pasty cukrowej. Skuteczność tej metody jest porównywalna do depilacji woskiem. Od wieków znana jest na Bliskim Wschodzie.

Pasta cukrowa - co to jest?

To mieszanka cukru, wody i soku z cytryny. Dzięki temu, że jestwykonana z naturalnych składników, może być stosowana nawet przezalergików. Możemy ją zrobić same w domu, łącząc szklankęcukru z połową szklanki wody i odrobiną soku z cytryny albo kupićw drogerii. Jednak jeżeli nie wiemy dokładnie jak przebiega takadepilacja, warto wykonać ją u kosmetyczki.

Jak wygląda taka depilacja?

Pasta cukrowa podgrzewana jest do 100 stopni. Następnie schładzasię ją do temperatury ciała. Bardzo ważne jest uzyskanie gęsteji kleistej konsystencji. Pastę nakłada się na ciało, wygładza iodrywa szybkim ruchem. Można ją stosować na wszystkie jego części,zarówno na nogi, jak i na wrażliwe okolice bikini. Podczas zabieguodczuwamy tylko lekki ból, mniejszy niż w przypadku depilacjiwoskiem. Ta metoda nie powoduje również podrażnień. Jedynymiprzeciwwskazaniami do jej wykonywania są świeże rany, licznebrodawki i oparzenia słoneczne. Jej efekty utrzymują się od dwóchdo nawet czterech tygodni.

Same zalety!

Depilacja pastą cukrową ma wiele zalet. Jest bezpieczna i mogąją stosować nawet kobiety mające żylaki i rozszerzone naczynka.Nie powoduje podrażnień, poparzeń skóry, nie wywołuje reakcjialergicznych. Powoduje tylko lekki ból, ponieważ nie przykleja siędo skóry. Wystarczy, że nasze włosy mają około 2 mm i jużmożemy je usunąć. Dzięki temu nasza depilacja będzie regularna.Zapewnia też długotrwałe efekty. Skóra po zabiegu jest gładka ioczyszczona z martwego naskórka.

Po przeczytaniu artykułu nabrałaś ochoty na taką depilację?Wejdź na LadyTime.pl i znajdź salon, który wykonuje ją w twojejokolicy po jak najbardziej przystępnej cenie. Zapoznaj się równieżz opiniami na jej temat.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Bundz krowi kalorie

Wersja do druku