Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Pakujemy nasze walizki w myślach i zastanawiamy się, czy na pewno nic nie zostało pominięte. Skompletowanie listy urlopowego must-have, krok po kroku, może okazać się bardzo pomocne. To jak - zaczynamy?

Niezależnie do tego czy jesteśmy typem niestrudzonej globtroterki czy raczej królowymi nadmorskich cocktail-barów – istnieje przynamniej jeden wspólny mianownik dla naszej wakacyjnej aktywności. Zanim staniemy na lotnisku, w kolejce do odprawy lub nim zapakujemy auto po sam sufit i ruszymy przed siebie, musimy skompletować wakacyjny niezbędnik. Zastanowić się bez czego absolutnie nie obędziemy się, a co tylko niepotrzebnie obciąży walizkę. Taka lista może być bardzo zróżnicowana, bo o ile okulary słoneczne oraz krem z filtrem stanowią ekwipunek uniwersalny, o tyle cała reszta już niekoniecznie.


Plażowiczka  

Jeśli do pełni szczęścia potrzebujemy bezchmurnego nieba, gorącego piasku i kojącej oko morskiej toni, prawdopodobnie zaliczamy się do plażowiczek.
Przez większą część urlopu będziemy wylegiwać się słodko na plaży lub przechadzać nadmorską promenadą. O czym musimy pamiętać kompletując wakacyjny must-have? W ciągu długich godzin spędzanych na słońcu ochrona w postaci filtrów UV oraz nakrycia głowy musi być naprawdę niezawodna. Przyda się także dobra lektura i odtwarzacz z ulubioną muzyką. Strój plażowy – koniecznie bikini zawiązywane na szyi, na przykład marki Opera. Zapewni swobodę ruchu podczas kąpieli, a rozwiązane -  możliwość uzyskania pięknej, równomiernej opalenizny.

Amatorka uroków miasta
Jeśli zgiełk tętniącego życiem miasta przyprawia nas o szybsze bicie serca, zawartość naszej walizki będzie wyglądała nieco inaczej, niż w przypadku wytrawnej plażowiczki. Letni miejski look idealnie współgra ze zwiewną tkaniną sukienki, która dobrze wypadnie w towarzystwie płaskich sandałów i pojemnej shopperki w dzień, a ze szpilkami z kopertówką podczas wieczornej kolacji. Do walizki miłośniczki miejskiego życia powinien na pewno trafić dobry przewodnik, aparat fotograficzny i apaszka, którą osłonimy dekolt oraz ramiona zwiedzając miejsca wymagające powściągliwości. W razie spontanicznej kąpieli na miejskiej plaży przyda się ręcznik spięty w poręczny rulonik i strój z szybkoschnącej, nie krępującej ruchów tkaniny (nasza propozycja – Sunflair).

Miłośniczka czynnego wypoczynku
Zaprojektujmy zarówno czas przeznaczony na letni wypoczynek, jak i zawartość walizki (albo może jednak plecaka?) tak, by wykorzystać urlop jak najpełniej. Jeśli preferujemy wakacje pełne fizycznej aktywności, spakujmy wygodne, płaskie obuwie i sprzęty, które umożliwią nam realizowanie letnich pasji. Jednoczęściowy strój pozwoli swobodnie korzystać z uroków morskiej toni, a wodoodporny aparat uwieczni niezwykłość podwodnego świata. Do takiego stroju wystarczą dopasowane kolorystycznie szorty, by w oka mgnieniu zmienić plażowy look w swobodną stylizację miejską. Praktycznym rozwiązaniem jest też sportowa nerka, która pomieści wszystkie niezbędne drobiazgi.

Ekskluzywne kostiumy kąpielowe znajdziecie w butiku internetowym Bodylook.pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

sukienka na karnawa?

Wersja do druku