Liczne obowiązki domowe sprawiają, że wiele młodych mam nie ma czasu na odpowiednią pielęgnację ciała. Ciężka praca oraz częsty kontakt z wodą odbijają się przede wszystkim na naszych dłoniach. Sucha skóra staje się bardziej podatna na urazy, a wygląd rąk zdradza i nasz wiek, i zmęczenie. Jak szybko i skutecznie poprawić ich stan?

Dłonie – co im zagraża?

Popękana, szorstka i sucha skóra – oto problemy z dłońmi,które pojawiają się u wielu kobiet zajmujących się prowadzeniemdomu. Kontakt z płynami, proszkami oraz częste mycie rąk sągłównymi przyczynami kłopotów. Młode mamy muszą się teżliczyć z tym, że częste przewijanie dziecka oraz sięganie popudry, zasypki i inne środki do pielęgnacji, może się odbić nastanie ich dłoni. Jak zatem je uchronić?

Jak pielęgnować zmęczone i przesuszone dłonie?

Sucha, pozbawiona elastyczności i odporności skóra dłoni jestproblemem nie tylko kosmetycznym. Zmęczone, zapracowane dłonie nietylko prezentują się mało atrakcyjnie, ale sprawiają wieleproblemów z ogólnym samopoczuciem. Podatność na urazy i pękającaskóra są przyczynami bólu, a przesuszony lub zrogowaciałynaskórek utrudnia m.in. opiekę nad dzieckiem. Młode mamy mająniewiele czasu na pielęgnacyjne zabiegi. Maseczki oraz kąpieleodżywcze nie są w ich przypadku z tego właśnie powodu zbyt dobrympomysłem. Skuteczny może się za to okazać intensywnie nawilżającyi odżywiający krem do rąk. W większości tegotypu kosmetyków podstawowym składnikiem jest gliceryna. To onachroni przed wysuszeniem. Roślinne wyciągi, dodatki witamin iminerałów są dla niej uzupełnieniem. Nawet wyjątkowo skutecznykremdo rąk Mixa bazuje na glicerynie, dla którejwsparciem jest kojąca i wygładzająca skórę alantoina.

Drobne kroki do pięknych dłoni

Zastosowanie się do kilku prostych zasad może sprawić, żekażda kobieta ochroni swe dłonie przed przesuszeniem bezkonieczności unikania codziennych prac. O czym warto pamiętać?Przede wszystkim o tym, by w ciągu dnia systematycznie stosowaćkrem do rąk. Sięganie po taki kosmetyk jestszczególnie ważne po umyciu rąk, a jego zastosowanie ma uchronićdłonie przed utratą wilgoci. Warto też pamiętać o sięganiu pogumowe rękawiczki np. w czasie prania ręcznego, zmywania naczyńlub w trakcie wykonywania innych czynności, podczas których naszedłonie mogą mieć kontakt z wilgocią, detergentami oraz innymiśrodkami chemicznymi. Taka ochrona nie kosztuje wiele, a możeuwolnić każdą gospodynię domową od problemów z popękaną iprzesuszoną skórą rąk.

Troska o piękne dłonie nie musi być trudnym zadaniem. Dziękiodpowiednim kosmetykom oraz dbałości o to, by nie narażać rąk nazbyt częsty kontakt z tymi czynnikami, które są dla nichnajwiększym zagrożeniem, każda zapracowana pani domu może liczyćna wspaniałe efekty.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma kotlet wielkości dłoni, z piersi kurczaka

Wersja do druku