Makijaż trwały to rodzaj tatuażu, którego celem jest podkreślenie urody kobiety. Twarz nabiera dzięki niemu wyrazistości. Makijaż tego rodzaju pozwala na skorygowanie konturu ust, oczu czy też brwi. Na jaką metodę zdecydować się w przypadku makijażu trwałego brwi?

Makijaż permanentny podbił serca wielu kobiet.Choć cena zabiegu nie jest niska, to przeliczając koszty poniesionena kosmetyki na przestrzeni kolejnych lat oraz biorąc pod uwagęzaoszczędzony czas, warto pomyśleć o tej formie makijażu.

Brwi to ważny wyznacznik kobiecości. Niestety zdarza się, żenatura obdarza kobietę mało widocznymi i wyraźnymi brwiami. Panienajczęściej sięgają po kredki i tusz, którymi próbujądorysować mało widoczne włoski. Nie wygląda to jednakatrakcyjnie. Makijaż trwały daje natomiast możliwość osiągnięciaefektu, który ucieszy każdą kobietę. Należy jednak porównaćróżne metody, ponieważ nie wszystkie dają naturalny, pięknyefekt


Tradycyjna metoda klasyczna

Do niedawna metodą, która dominowała w salonach kosmetycznych,było tradycyjne mechaniczne cieniowanie brwi. Do wykonania makijażustosowano urządzenia biostymulujące i jednorazowe sterylne igły.Efekt jednak nie był do końca zadowalający, ponieważ brwiwyglądały jak odręcznie namalowana kreska. Odkąd pojawiła siękonkurencyjna metoda, weszła ona szturmem do uznanych salonówkosmetycznych.

Alternatywą okazała się metoda piórkowa, która podbiła sercakobiet. Daje ona naturalniejszy efekt i co bardzo ważne, jest owiele mniej inwazyjna.

Metoda piórkowa – inaczej kreskowa

Jeśli kobieta zamierza wykonać makijaż permanentnybrwi, warto wziąć pod uwagę zalety, jakie daje metodapiórkowa brwi. Zabieg wykonuje się wyłącznie przy użyciunarzędzi jednorazowych. Są to zupełnie płaskie igły, którepołączono w piórka. Sterylność zabiegu oraz delikatność, jakązapewniają cienkie jak piórko igły, sprawiają, że metoda jestmniej inwazyjna, aniżeli klasyczna. Dyskomfort podczas zabiegu jestrównież znacznie mniejszy.

Podobnie obrzęki powstałe podczas wykonywania zabiegu sąniewielkie i znikają już po kilku godzinach. Skóra praktycznie niezostaje uszkodzona, ponieważ barwnik zostaje wprowadzony jedyniebardzo płytko pod naskórek.

Metoda piórkowa brwi jest tak doskonała, żetrudno odróżnić wykonany makijaż od naturalnego wyglądu. Wmetodzie tradycyjnej dokonuje się nakłuć w postaci pojedynczychkropek, co powoduje nienaturalny efekt. Natomiast gdy powstajemakijaż permanentny brwi metodą piórkową, każdypojedynczy włos może być różnicowany od cienkiego do grubego.Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stroniewww.strefa-piekna.pl.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku