Choć do święta zostało jeszcze trochę czasu, już teraz warto zastanowić się nad prezentem dla bliskiej nam osoby. Idealnym pomysłem na podarunek może okazać się właśnie zegarek. Tylko pytanie – jaki wybrać?

Bardzo ważne będzie również postawienie nazegarek bardzo dobrej jakości. Sobie oczywiście możemy raz najakiś czas sprawić modny, tani czasomierz, któremu po pół rokuzedrze się aplikacja z paska czy mocno zarysuje szkiełko.Obdarowywanie czymś takim bliskiej osoby jest jednak nie na miejscu.Dlatego też musimy liczyć się z faktem, że zakup porządniewykonanego zegarka wyniesie nas odpowiednio więcej.

Na jaki model się zdecydować?

Wybór zegarków dostępnych w sklepach możeprzyprawić nas o zawrót głowy. Aby ułatwić sobie zadanie, wartoograniczyć się do poszukiwania egzemplarza utrzymanego w określonejstylistyce, np. zegarka sportowego lub eleganckiego. Znacznie zawęzito zakres poszukiwań. Poniżej opowiadamy więc pokrótce oposzczególnych rodzajach zegarków.

Zegareksportowy

Będzie idealny dla mężczyzny aktywnego ilubiącego spędzać czas na świeżym powietrzu. Wytrzyma znaczniewięcej niż klasyczny czasomierz, a jego dodatkowe funkcje zpewnością niejednokrotnie okażą się bardzo przydatne. Wśródnajciekawszych funkcjonalności zegarków sportowych można wymienićchociażby barometr, termometr czy pulsometr.

Popularne zegarki sportowe:

Zegarekelegancki

Doskonale sprawdzi się na nadgarstku tych osób,których praca wymaga formalnego stroju. Będzie dobrym dopełnieniemeleganckiej męskiej stylizacji. Postarajmy się wybierać modelewyposażone w pasek z dobrej jakości skóry – dzięki temubędziemy mieć pewność, że nieestetyczne pęknięcia nie wystąpiąna nim zbyt szybko.

Popularne eleganckie zegarki:

Zegarekmodny

Większość mężczyzn w średnim wieku tozwolennicy modowej klasyki. Niektórzy jednak, mimo mijających lat,pozostają przy barwnym i rzucającym się w oczy stylu ubioru.Jeżeli mamy pewność, że obdarowywana przez nas osoba należy dodrugiej z wymienionych grup, możemy skusić się na zakup zegarka oawangardowym kształcie lub ciekawym kolorze.

Najpopularniejsze modne zegarki:

Inteligentny zegarek typu smartwatch

Z kolei fanom nowinek technologicznych przypadną dogustu smartwatche. Te niepozorne zegarki współpracują z telefonamikomórkowymi i są w stanie zawiadomić swojego właściciela onowych wiadomościach czy nadchodzących połączeniach. Wiele z nichposiada również funkcje pozwalające na monitorowanie naszychsportowych osiągnięć, np. czasu i prędkości biegu.

Najpopularniejsze zegarki typu smartwatch:

Zegarek dla taty powinien oczywiście jaknajdokładniej trafiać w jego gust, więc najlepiej przed wybraniemsię do sklepu dokładnie przemyśleć tę sprawę. Egzemplarzczasomierza będzie kosztował nas niemało, a ryzyko zakupu czegośnie do końca odpowiadającego preferencjom obdarowywanej osoby jestcałkiem spore. Czasem więc warto po prostu zrezygnować z tegopomysłu na rzecz bardziej bezpiecznej opcji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku