Urządzając kuchnię jedną z decyzji, jaką musimy podjąć, jest wybór mebli kuchennych. Przede wszystkim musimy wybrać, czy zamówimy meble kuchenne na wymiar, czy raczej kupimy gotowy zestaw ze sklepu meblarskiego. Zarówno jedne, jak i drugie rozwiązanie posiada swoje wady i zalety. Meble kuchenne pod wymiar kuchni będą idealnie dopasowane do wymiarów wnętrza i do naszych potrzeb, ale i będą droższe od mebli gotowych. Trzeba będzie też dłużej na nie poczekać. Które rozwiązanie wybrać?
⁞   

Meble na wymiar - zwłaszcza do małych kuchni  

Meble kuchenne na wymiar często są jedynym możliwym rozwiązaniem w małej kuchni, gdzie gotowe meble ze sklepu byłyby albo za małe, albo za duże. Dopasowanie gotowych kompletów do niewielkiej kuchni jest często po prostu niemożliwe, dlatego pozostaje nam jedynie zamówienie stolarki kuchennej na wymiar. Dzięki temu uzyskamy optymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni. Będziemy mogli tak dostosować meble do kuchni, aby zmieściły się w niej wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne, a luki pomiędzy nimi zostały wypełnione szafkami, półkami czy szufladami i szafkami typu cargo.   

Gotowe meble do dużej kuchni  

W kuchnia w domach jednorodzinnych lub niekiedy również w mieszkaniach blokowych, mamy do dyspozycji dużą przestrzeń do dowolnej aranżacji. W takich pomieszczeniach można ustawić gotowe meble i zaoszczędzić nieco na ich zakupie. Coraz więcej kolekcji mebli kuchennych dostępnych w sklepach w formie gotowej, jest projektowanych w sposób umożliwiający klientowi maksymalną możliwą adaptację do swoich potrzeb. W ramach kompletu można dobrać szafki i szafeczki różnej wielkości, dostosowując je do wymiarów posiadanej kuchni. Można też wykorzystać nowoczesne meble kuchenne gotowe do potrzeb sprzętów do zabudowy. Otrzymamy więc takie wyposażenie kuchni, które okaże się estetyczne, funkcjonalne i ergonomiczne.  

Zaletą mebli gotowych jest nie tylko z reguły ich niższa cena, ale również i to, że od razu widzimy, jak finalnie będzie wyglądała nasza kuchnia. Możemy sprawdzić, czy szafki otwierają się w wygodny dla nas sposób, czy mają odpowiednią wysokość i szerokość itp. Ponadto, kuchnie gotowe można kupić w sklepie i nie trzeba czekać długo na ich dostarczenie do domu. Można więc wyposażyć kuchnię w krótkim czasie.  

Meble gotowe będą znakomite do kuchni w wynajmowanych mieszkaniach. Jeśli będziemy się z nich wyprowadzać wystarczy rozkręcić meble i zabrać je ze sobą.   

Wady i zalety kuchni gotowych i na wymiar  

Meble kuchenne przygotowane na wymiar przez stolarza mają wiele zalet:
  • Są ściśle dobrane pod kątem potrzeb i wymagań klientów,
  • Idealnie wypełniają posiadaną w kuchni przestrzeń,
  • Można dowolnie kreować ich wielkość, szerokość, czy głębokość, zgodnie z własnymi preferencjami,
  • Są oryginalne, niestandardowe, przez co wyróżniają się na tle innych mebli kuchennych.
Niestety, często są drogie, trzeba na nie długo czekać, a efekt wizualny jest tak naprawdę nieprzewidywalny.  

Meble kuchenne gotowe, kupione w sklepie mają również liczne atuty:
  • Niższą cenę,
  • Z góry znany wygląd,
  • Są dostępne od ręki,
  • Można je szybko złożyć i rozłożyć, przenosząc do innego mieszkania.
Kuchnie te mogą nie pasować jednak do małej kuchni, gdzie istnieje potrzeba wykorzystania każdej, nawet najmniejszej przestrzeni. Są powtarzalne, co oznacza, że taki sam komplet może sobie kupić każdy klient.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma Metka Łososiowa

Wersja do druku