Przygotowania kobiet na powitanie lata są często zakrojone na szeroką skalę. Obejmują zmianę nawyków żywieniowych, zakładają nawiązanie ponownej przyjaźni ze sportem, a niekiedy także przeprowadzenie prawdziwej rewolucji w garderobie.

Latem zapominamy o grubych kurtkach i płaszczach, bez żalurozstajemy się z wełnianymi szalikami i czapkami, a ciężkie,zimowe buty z nieskrywaną radością zamieniamy na coś zdecydowanielżejszego. Jednak swoiste wietrzenie szaf, które wiele pańprzeprowadza z myślą o nadchodzącym lecie, bardzo częstododatkowo wywołuje chęć wzbogacenia garderoby o nowe, modoweperełki.

Czego nie może zabraknąć w naszej letniej garderobie?

Skojarzenia na temat letniej garderoby krążą przede wszystkimwokół sukienek, spódnic, szortów oraz różnego rodzajut-shirtów. Zwykle znajdujemy w niej miejsce również na zwiewnebluzki koszulowe czy długie spodnie wykonane z lekkich, bawełnianychlub lnianych tkanin. Nie ulega wątpliwości, że takich ubrań niepowinno zabraknąć w naszej prywatnej kolekcji na zbliżający sięsezon letni.

Dlaczego? Są uniwersalne, idealnie nadają się zarówno napopołudniowy spacer, weekendowy wyjazd z przyjaciółmi, jak ipodczas wakacyjnych wojaży. Co więcej, różnorodność wzorów,kolorów i fasonów pozwala każdej kobiecie, bez względu na jejgust, znaleźć coś dla siebie.

 Nie sposób nie wspomnieć też o obuwiu. Najcieplejsza z pórroku to czas dominacji sandałów, balerinek, trampek oraz oczywiściepopularnych japonek. Podobnie jak wymienione wcześniej elementyubioru, znakomicie sprawdzą się na co dzień, a ponadto, cowyjątkowo istotne, są bardzo wygodne.

Lato w biurze

Ale wiele pań, kompletując swoją letnią garderobę, nie możezapomnieć o  ubraniach odpowiednich do pracy. Biurowy dresscode zwykle sztywno określa, co wolno nam nosić, a czego zakładaćabsolutnie nie należy. W takiej sytuacji pozostaje nam umiejętniemanewrować przy doborze materiałów, wybierając te lżejsze ibardziej przewiewne.

 Dobrym pomysłem będzie też, by w miarę możliwości sięgaćpo kolory pochodzące z jaśniejszej palety barw, dzięki czemu nawetnajbardziej formalna kreacja nie będzie pozbawiona letnich akcentów.

Letnia garderoba za pół ceny?

 Jednak skompletowanie letniej garderoby nie wydaje się być takimwyzwaniem, jak wygospodarowanie środków, które możemy przeznaczyćna ten cel. Ale zamiast od razu ograniczać listę zakupów doniezbędnego minimum, warto odwiedzić serwis taki jak Promoszop.Znajdziemy w nim dziesiątki, jeśli nie setki kuponów i kodówrabatowych, które możemy wykorzystać w najpopularniejszychsklepach internetowych. A dostępne zniżkina Promoszop do Zalando z pewnością pomogą namwzbogacić, urozmaicić i odświeżyć naszą letnią garderobę onajlepsze modowe perełki bez żadnych wyrzeczeń.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku