Piękna kreska, cieńsza lub grubsza, wygięta w idealny łuk jest marzeniem wielu kobiet. Szczególnie miłośniczek klasycznego, eleganckiego makijażu, w którym kreska współgra z czerwonymi ustami. Często jednak okazuje się, że osiągnięcie upragnionego efektu jest trudniejsze, niż się wydawało. Podpowiadamy więc, jak namalować idealną kreskę.

Odpowiedni kosmetyk to podstawa

Gwarancją sukcesu jest nie tylko opanowanie umiejętnościprecyzyjnego rysowania kresek, ale przede wszystkim wybórodpowiedniego kosmetyku. Od tego, czy zdecydujemy się na eyeliner wpędzelku, flamastrze, żelu itp. zależy nie tylko efekt iintensywność samej kreski, ale także stopień trudności jejmalowania. Używanie cieniuteńkiego pędzelka, którym aplikujemyklasyczny eyelinerw tuszu lub w żelu, może sprawiać kłopoty.Niezwykle łatwo narysować nim krzywą, pofalowaną kreskę.

Bezpieczniejszy jest kosmetyk w pisaku, który gwarantuje większąprecyzję stosowania. Dobrym przykładem będzie tu eyelinerL’Oreal Perfect Slim, którego precyzyjnyaplikator zniweluje lekkie drżenie dłoni i umożliwi namalowanieprecyzyjnej kreski.

Gdy już wybierzemy kosmetyk dostosowany do naszych umiejętnościi oczekiwań, możemy przystąpić do tworzenia makijażu.

Jedna linia

Technik rysowania kresek jest kilka i tak naprawdę każda kobietamoże wypracować swoją własną, niepowtarzalną. Jedna ze szkółproponuje rysowanie kreski jako ciągłej linii. W tym celu należyznaleźć pewne oparcie dla łokci, aby nie popsuło nam makijażunp. drobne drżenie rąk. Lusterko umieśćmy tak, żeby widziećwyraźnie każdą czynność. Następnie przykładamy aplikatoreyelinera do wewnętrznego kącika oka górnej powieki (lub po prostudo miejsca, w którym kreska ma się zaczynać) i nie odrywając good skóry malujemy kreskę tuż przy linii rzęs. Pamiętajmy, że wzewnętrznym kąciku linia powinna nieco wychodzić poza oko iwyginać się ku górze. Aby ułatwić taką aplikację można pomócsobie drugą ręką, którą nieco naciągamy skórę powieki kuskroni – uzyskujemy wówczas gładką powierzchnię i pomoże tozapanować nad mruganiem. Technika ta jest trudna i wymaga dużejwprawy.

Małe kreseczki lub stempelki

Inne panie preferują malowanie linii małymi kreseczkami lubstempelkami stawianymi jeden przy drugim. Jest to metoda prostsza,szczególnie gdy trudno nam opanować odruch mrugania. Kreskapowstaje stopniowo i ma idealny, kontrolowany kształt, a drobneniedoskonałości łatwo wyrównamy czubkiem eyelinera.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku