Frezje to kwiaty, które zdecydowanej większości społeczeństwa znane są jako kwiaty o ciętych gałązkach, które możemy kupić w kwiaciarniach Euroflorist. Nie wszyscy jednak wiedzą, że frezje występują także w odmianie doniczkowej. Kilka dni temu w zaprzyjaźnionym sklepie ogrodniczym znaleźliśmy cebulki i postanowiliśmy uczynić nasze biuro miejscem, gdzie zasadzimy kupione frezje. Niebawem zdamy Wam relację z jej wzrostu! Tymczasem poczytajcie o ciekawostkach związanych z prawidłową pielęgnacją frezji w doniczce.


Frezje w doniczce – pielęgnacja i uprawa

Zaprzyjaźnieni z kwiaciarnią Euroflorist floryści są zgodni codo faktu, że uprawa frezji w doniczce nie jest zbyt trudna iwymagająca. Aby jednak frezja odwdzięczyła się nam pięknymikolorowymi kwiatami, będziemy musieli poczekać cierpliwie około7-9 miesięcy.

Cebulkom frezji do prawidłowego wzrostu niezbędne jest chłodnemiejsce. Zalecana temperatura dla nich powinna oscylować w granicach10-13 stopni. W przypadku nasion frezji, musimy zapewnić dużowyższą temperaturę –około 20 stopni.

Jeżeli chcemy, aby kwiaty frezji były zdrowe i prawidłowozakwitły, zwróćmy wielką uwagę na wybór cebulek. Najważniejszejest, aby cebulki nie były przesuszone, gdyż to jest najczęstszympowodem zakłóceń w prawidłowym rozwoju frezji.

Bardzo ważnym czynnikiem warunkującym wzrost jest też światło.Zalecane będzie umiejscowienie ich w pomieszczeniuśrednionasłonecznionym. Unikajmy większego natężenia, gdyż przez nie liście rośliny mogą stać się sztywne i ustawionepionowo.

Znaczenie kwiatów frezji

Romantyczne frezje pomimo dużego grona zwolenników wydają sięw aktualnych trendach nieco zapomniane i pominięte. A przecież ichwygląd i kolor kwiatów bardzo pasują do wiosennej stylistyki.Jeśli zatem szukamy bukietu w radosnych barwach, składającego sięz delikatnych gałązkowych kwiatów, zdecydujemy się na frezje.Przekładając ich znaczenie na mowę kwiatów, obdarowanej osobieprzekażemy następujący komunikat – „przekazuję Ci wyrazyszacunku, uznania, radości”. Komunikat ten, jest na tyleuniwersalny, że sprawia, że kwiaty frezji możemy
z powodzeniemwręczać niemal na każdą okazję.

Kompozycje z kwiatów frezji

Wraz z florystami kwiaciarni TwojeKwiaty.plprzygotowaliśmy też kilka propozycji dekoracji kwiatowych z użyciemfrezji. Nie tylko wiosną, ale i przez cały rok wniosą do domowychwnętrz ciepłą i radosną atmosferę.Jeżeli chcielibyście za pomocą bukietów z frezji złożyćkomuś życzenia, zachęcamy do tego, aby zajrzeć do kwiaciarniEuroflorist. Jesteśmy pewni, że znajdziecie tam idealny bukiet!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku