W profesjonalnym centrum zdrowia i relaksu personel stara się, aby klienci nie tylko w pełni oderwali się od codziennych obowiązków i oddali relaksowi, ale przede wszystkim, aby poprawili swój stan zdrowia.

W tym celu oferowane są różne zabiegi medycynyfizykalnej, które mają na celu pobudzenie procesu biologicznego.Fizykoterapiajest jedną z form fizjoterapii, w której na organizm oddziałujesię rozmaitymi czynnikami fizykalnymi jak prąd, pole magnetyczne,bodźce termiczne, ultradźwięki, woda czy światło. Fizykoterapiamoże być stosowana jako podstawowa forma leczenia pacjenta, jakrównież jako jedynie jej uzupełnienie w zależności od rodzajuschorzeń, natomiast jej głównym celem jest uśmierzenie bólu. Wzależności od formy fizykoterapii, jaka została nam zaproponowana,może ona mieć znaczny wpływ na zmniejszenie bólów stawowych,zwalczanie stanów zapalnych, usprawnienie czynności poszczególnychnarządów oraz całego organizmu czy też zapobieganie nawrotom czypostępom choroby. Fizykoterapia zwiększa również odpornośćcałego naszego organizmu, a także zapobiega jego zakażeniom.

W skład fizykoterapii wchodzą następujące zabiegi:

- diadymanic,

- galwanizacja,

- inhalacje,

- interdyn,

- jonofereza,

- kąpiel 4-komorowa,

- krioterapia,

- lampa Bioptron,

- lampa Sollux,

- magnetoterapia,

- terapuls,

- ultradźwięki,

- laseroterapia.

Zarówno diadymanic jak i galwanizacja polegają na przepływieprzez ciało prądu stałego o średniej częstotliwości i polecanesą osobom z zaburzeniami krążenia obwodowego czy też cierpiącymna nerwobóle. Interdyn, jonofereza czy też kąpiel 4-komorowa takżedziałają z wykorzystaniem prądu stałego, jednak każdy zabieg manieco inny charakter. Interdyn jest zabiegiem uśmierzającym bóle,który ma również na celu pobudzenie osłabionych mięśniszkieletowych. Jonofereza wykorzystuje prąd do wprowadzenia lekuprzez skórę do zajętej chorobą części ciała. Kąpiel4-komorowa ma za zadanie uspokojenie, a także obniżenie lubpodwyższenie ciśnienia krwi w zależności od kierunku przepływuprądu. Zabiegi lampą Sollux lub Bioptron mają na celu punktowezmniejszenie bóli, np. pleców. Światłem leczy się równieżdepresję czy też schorzenia reumatyczne z uwagi na pozytywny jegowpływ na ludzki organizm. Magnetoterapia usprawnia przemianęmaterii czy też poprawę ukrwienia określonych części ciała, afale akustyczne, czyli ultradźwięki zmniejszają napięcie mięśnii działają przeciwbólowo.

Jak widać możliwości jest naprawdę wiele i w zależności odrodzaju bólu, schorzenia czy choroby z pomocą przychodzi pacjentommedycyna, która nie tylko uśmierza uporczywy ból, ale równieżstara się go eliminować wykrywając jego główne źródło.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku