Wyjazd nad polskie morze dla dzieciaków stanowi zawsze ogromną radość. Zmiana klimatu też może być dla nich bardzo korzystna, ale jednocześnie mogą się one czuć niekomfortowo ze względu na duży tłum w czasie sezonu. Jak zatem wybrać najlepsze miejsce na wczasy z dziećmi nad morzem?

I. Miejsce

To Ty znasz najlepiej swoje dziecko i wiesz czego potrzebuje. Śpiz Wami albo potrzebuje dodatkowego łóżeczka. Jeżeli masz starszedzieci, warto pomyśleć o apartamencie lub pokoju typu studio, zniezależnymi sypialniami. Jednak jeżeli podróżujesz z małymdzieckiem, upewnij się, że obiekt jest przyjazny dzieciom. Corazwięcej hoteli i pensjonatów wprowadza udogodnienia. Dziśstandardem są już krzesełka do karmienia dzieci, wanienki wpokojach, niekiedy podgrzewacze czy nawet video-nianie. Dzieci wwieku 2-7 lat potrzebują też swobody i dużo miejsca do szaleństw.Idealnym rozwiązaniem jest sala zabaw, czyli małpi gaj – takie sąw większości dużych hoteli, ale również w tych mniejszych,bardziej dostępnych cenowo np. Pensjonat Wojciech we Władysławowie.Ważna jest też odległość od morza. Najlepiej gdyby nie byłozbyt daleko do plaży, chyba że i tak będziecie jeździćsamochodem z całym bagażem. Jednak ważniejsza od odległości jestspokojna okolica. Niestety w lokalizacjach blisko plaży częstoorganizowane są dyskoteki, a życie nocne kończy się nad ranem.Zatem zanim potwierdzisz wybór miejsca, zastanów się dwa razy, czynie lepiej wypocząć gdzieć w ustronnym miejscu.

II. Czas

Wakacje są tylko przez dwa miesiące i to wtedy przypadanajwiększy ruch turystyczny. Jeżeli jednak Twoje dzieci są w wiekuprzedszkolnym lub młodsze, wówczas czerwiec wydaje się byćnajlepszą propozycją na spędzenie letniego wypoczynku nad morzem.Dni są bardzo długie, a ostatnie lata pokazują, że pogoda wczerwcu potrafi być pewniejsza niż w lipcu czy sierpniu. Nie bezznaczenia są również ceny – w czerwcu możecie wypocząć naweto 30 % taniej. Ominą Was też korki i kolejki do atrakcji. Toidealny czas na połączenie plażowania z aktywnym wypoczynkiem.

Pewnie każda z Was ma swój własny sposób na doskonałąorganizacje wakacji. Już wkrótce więcej porad dotyczących wyborunajlepszego miejsca na wypoczynek z dzieckiem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku