Okres zimowy to czas wyczekiwany przez niejednego z nas. Zarówno amatorzy nart, snowboardów, łyżew czy po prostu osoby aktywnie fizycznie, wykorzystują każdy sprzyjający moment, by wyjść na zewnątrz. Nic dziwnego, sporty zimowe są doskonałą alternatywą dla spędzania czasu w domu. Wystarczy odpowiednio się ubrać, by korzystać z uroków zimy, tym bardziej, że ruch na świeżym powietrzu to podstawa zdrowia. Budowanie odporności wiąże się z wychodzeniem na spacery, rzecz jasna, przez cały rok.

Moda zimowa to szeroki wachlarz odzieży dostosowanej do tej pory roku. Wystarczy przyjrzeć się ofercie, by znaleźć coś dla siebie. Nie każdy jest jednak sportowcem, dla nich, projektowana jest odzież specjalna, oparta o termoaktywne materiały i rozwiązania typowe dla danej dyscypliny. Zwykły szary obywatel, również chce zabezpieczyć się przed zimnem, nikt przecież nie lubi marznąc.

Chcąc zapewnić sobie komfort, trzeba zadbać nie tylko o ciepło ubrania, ale także o to, by było one nie krępujące i po prostu praktyczne. Oznacza to, że idealna odzież świetnie chroni przed wiatrem, jest odporna na zabrudzenia, wilgoć (mokry śnieg czy śnieg z deszczem) i dodatkowo pozwala skórze oddychać.

Tradycyjne ubieranie na cebulkę, w dalszym ciągu sprawdza się rewelacyjnie, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. Zarówno odzież wierzchnia jak i ta, zakładana pod spód, powinna być dopasowana do danej osoby. Zbyt luźna lub ciasna nie spełnia swojego zadania. Najczęściej wybieramy polary, które wciąż są w modzie. Wybierając odpowiedni polar, możemy zastosować go jako warstwę spodnią bądź wierzchnią, w zależności od grubości i gęstości materiału. Także bluzy są chętnie wybierane, tutaj liczy się nie tylko materiał, ale także krój i praktyczność. Nie możemy zapomnieć o odpowiednich spodniach, nie krępujących ruchów, dobranych do aktywności. Ubieramy się przecież zupełnie inaczej idąc na sanki z dzieckiem czy idąc na zakupy czy po prostu do pracy.

Kurtki i płaszcze o przeróżnym kroju to podstawa zimowej mody. Ciepło to sprawa istotna, ale także wygląd odzieży wierzchniej ma znaczenie, tym bardziej, że rzadko kiedy kupujemy kilka kurtek na jeden sezon. Kobiety lubią modele dopasowane do sylwetki, osoby bardziej aktywne, wolą raczej sportowe ubranie niż płaszcz czy długą kurtkę. Panowie wybierają zarówno klasyczne wełniane płaszcze jak i odzież, która sprawdzi się w codziennych sytuacjach. Mając w swojej zimowej garderobie odpowiednio dobraną odzież, wybór dodatków takich jak bielizna, rękawiczki, czapki czy szaliki, staje się przyjemnością.

Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku