Mówi się, że blond to kolor królewski. Pasuje osobom zdecydowanym, pewnym siebie, które wiedzą, czego chcą od życia. Jednocześnie jest to kolor bardzo wymagający, jego właścicielki muszą odpowiednio dobierać produkty, by wydobyć jego walory.

Źle pielęgnowane włosy blond mogą być suche, łamliwe i wręczwyglądać na niezdrowe. Jak zatem rozpocząć proces ich ratowania?Na początek rada dla farbowanych blondynek. Jeśli koloryzujeszwłosy sama, sprawdź, czy w używanym przez ciebie preparacie nie maamoniaku lub jego pochodnych. To one najbardziej niszczą włosy. Narynku dostępnych jest obecnie wiele produktów zawierającychsubstancje nawilżające, które nie będą zbytnio przesuszaćwłosów.

Codzienna pielęgnacja to podstawa

Jeśli zabiegowi rozjaśniania poddajesz się w saloniefryzjerskim, spytaj swojego stylistę, czy może użyćdelikatniejszego rozjaśniacza. Ewentualnie po zabiegu poproś onałożenie mocno nawilżającej maski.

W przypadku włosów blond odpowiednią pielęgnację trzebastosować również na co dzień. Szampondo włosów Garnier, który zawiera wyciągiz owoców, doskonale nawilży twoje włosy. Nie zapominajrównież o odpowiedniej odżywce. Specjaliści podkreślają, żeten preparat jest dla włosów tym, czym dobry krem dla twarzy.Staraj się wybierać produkty, które mocno odżywią i uelastyczniąwłosy. Możesz zdecydować się na przykład na kosmetyk z dodatkiemkeratyny, ceramidów albo jedwabiu.

Jeśli natomiast często korzystasz z prostownicy lub lokówki,warto zainwestować w dobry produkt ochronny. Może to być mleczkolub spray z keratyną. Pamiętaj jednak, żeby preparat ten stosowaćz umiarem. Jeśli nałożysz go za dużo, to możesz przetłuścićwłosy.

Koniec z łamiącymi się końcówkami

Łamiące końce spędzają sen z powiek zapewne wieluposiadaczkom włosów blond. Jednak i na nie jest sposób. Końcówkiwłosów warto wzmacniać i nawilżać z pomocą specjalnych olejków.Może to być bardzo popularny ostatnio olejek arganowy czy teżolejek z kokosa. Niektóre panie sięgają również po serum zdodatkiem jedwabiu.

Jednak i w tym przypadku zaleca się umiar. Jeśli przedobrzysz ztakim skondensowanym olejkiem, włosy po wysuszeniu mogą przypominaćstrąki. Dlatego specjaliści radzą, żeby przed nałożeniemproduktu na włosy rozetrzeć go najpierw w dłoniach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku