Ognista barwa włosów jest intrygująca, ale i wymagająca. Rudowłose kobiety, bez względu na posiadany odcień włosów, muszą zachować rozwagę zarówno w doborze kolorystyki strojów, jak i w makijażu. Jak zatem powinny malować się posiadaczki takiego typu urody?<

Naturalna kolorystyka
Osoby o naturalnym, miedzianym kolorze włosów, najczęściej mają jasną cerę, przeważnie ozdobioną mniej lub bardziej licznymi piegami. Kolor oczu bywa różny, jednak utożsamiane z rudościami zielone tęczówki są rzadkością – przeważają brązowe i niebieskie oczy. Wszystko więc opiera się na ciepłych barwach, tzw. kolorach ziemi i w tym rudzielcom będzie najpiękniej.

Cera
Jeśli skóra jest gładka i pozbawiona niedoskonałości, wystarczy puder (może być mineralny) lub lekki, niekryjący podkład. Choć jasna cera nie jest popularna (mimo że z „modowego” punktu widzenia wraca do łask), to rudzielcom pasuje bardzo. Policzki można podkreślić różem w kolorze moreli, aby cera nabrała ciepła.

Oczy
Najczęściej naturalna oprawa oczu jest jasna, niemal niewidoczna. Ale tylko kobietom z ciemnorudymi włosami będzie pasował wyraźniejszy makijaż. W pozostałych przypadkach najlepsza będzie brązowa, szara lub zielona kreska, miękko roztarta na górnej powiece. Na ważniejsze okazje sprawdzą się także inne kolory. Jeśli nie jesteśmy posiadaczkami niebieskiej tęczówki, wspaniały efekt dadzą np. turkusy czy fiolety. Raczej nie są wskazane odcienie różu.

Niezwykle kusi mocne tuszowanie rzęs i wyczarowanie na nich istnej firanki. Ale może to wyglądać nazbyt teatralnie przy ogólnej jasnej oprawie oczu. Lepiej wybrać spośród np. oferty firmy Maybelline tusz do rzęs, który da bardziej naturalny efekt, wydłuży i lekko podkręci rzęsy. Czerń lepiej zostawić na specjalne okazje jako uzupełnienie mocnego makijażu. Na co dzień lepiej robić make-up tuszem w kolorze brązowym lub black/brown (odcień ciemniejszy niż brąz, ale bardziej miękki niż typowa czerń).

Usta
Fenomenalnie na ustach rudzielców prezentują się pomadki w odcieniach czerwieni złamanej beżami. Ale jeśli to dla nas na co dzień zbytnia ekstrawagancja, wówczas naturalne, jasne kolory także będą w porządku. Brzoskwiniowe, malinowe lub beżowe wargi będą prezentować się równie ładnie, choć nieco mniej elegancko.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku