Jak wszyscy wiemy i czego same zainteresowane nie ukrywają, kobiety uwielbiają robić zakupy i stroić się, posiadając bardzo wiele odmian tego samego rodzaju odzieży, ale winnym kolorze albo różniącym się według mężczyzn tylko nieznacznie, czego oni zresztą nie rozumieją. Oczywiście nie wszystkie Panie takie są i nie wszyscy mężczyźni nie rozumieją tego fenomenu – przecież każdy z nich, mimo że nie pojmuje tak ogromnej ilości rzeczy w szafie lubi, kiedy jego wybranka serca po prostu ładnie wygląda prawda? Odwieczny spór toczy się jednak nie w aspekcie wyglądu a bardziej zdrowia kobiety, która decyduje się na codzienne noszenie butów na wysokim obcasie zamiast założyć inne wygodne buty damskie.

Jak to faktycznie jest? Czy buty na obcasie bardziej szkodzą aniżeli pomagają i gdzie ustawić granicę?

Otóż odpowiedź na to pytanie tak naprawdę jest prosta, a mianowicie brzmi następująco – wszystko jest dla ludzi ale najważniejszy jest umiar. We wszystkim liczy się umiar i tylko on pozwala nam na osiągnięcie sukcesu. Zasada jest dokładnie taka sama jak w przypadku diety – aby schudnąć zdrowo możemy jeść wszystko, ale w odpowiednich ilościach. Aby nasze stopy i nogi były zdrowe i nie cierpiały na żadne dolegliwości po kilku latach, bo zwykle wtedy dopiero pojawiają si objawy, które są oznaką, że dzieje się coś bardzo niepokojącego i niebezpiecznego, musimy dbać o nie prze cały czas.

Jeśli więc lubimy buty na obcasie, bo na przykład ładniej w nich wyglądamy, są dla nas wygodne, taką mamy pracę czy wydłużają nas, chcemy być wyższe czy wyglądać na szczuplejsze – bez względu na powód, pamiętajmy, aby nie przesadzać. Wybierzmy dobry sklep z butami,  a jeśli mamy zamiar nosić buty na obcasie przez cały dzień pracy, to załóżmy chociaż płaskie buty na czas przejścia do pracy a już na miejscu miejmy buty na obcasie, albo nawet włóżmy je w torbę. Ważne, aby dawać nogom odpocząć kiedy tylko jest to możliwe.

W przeciwnym wypadku można nabawić się bardzo wielu nieprzyjemnych dolegliwości takich jak na przykład bóle nóg, żylaki czy nawet nagnioty i bardzo bolące i coraz częściej występujący i trudny do wyleczenia tak zwany koślawy palec.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku