Po zapoznaniu się z za i przeciw operacji powiększenia biustu i podjęcia świadomej decyzji o chęci się jej poddania, należy podjąć decyzję gdzie wykonamy zabieg. Nie chodzi tu o sam wybór kliniki. Przede wszystkim należy się zastanowić czy chcemy podać się operacji w kraju czy też może zagranicą. Wiele słyszy się o nieudolności polskich lekarzy, jednak co raz więcej takich informacji napływa właśnie z zagranicy, gdzie taki zabieg jest też o wiele kosztowniejszy. Wielu z nas ma lepsze wyobrażenie o tym co z zagranicy. Jednak czy zawsze jest to uzasadnione? Czy ryzyko powikłań pooperacyjnych, faktycznie jest znacznie mniejsze?

Operacje zagraniczne
W ostatnim czasie co raz więcej słyszy się o nieudanych operacjach plastycznych. Co gorsza, wskazuje się w tym wypadku, na kraje inne niż Polska. Z tego tez względu warto zastanowić się czy dobrym wyjściem na wykonanie takiego zabiegu nie będzie jedna z polskich klinik. Powikłania powstające po przeprowadzonych operacjach plastycznych najczęściej dotykają Brytyjczyków. Do krajów, w których wykonanie podobnego zabiegu może okazać się szkodliwe dla naszego zdrowia możemy zaliczyć Tajlandię, Belgię, Turcję oraz RPA. Decydując się na operację plastyczną biustu zagranicą, musimy liczyć się z tym że około 10 % takich operacji kończy się jako nieudane. Może się to wiązać z bliznami, nieforemnymi piersiami czy zanikiem czucia w piersiach. Pacjent, powinien liczyć się także z tym iż zabiegi 'poprawkowe' wykonywane są na jego koszt. Mimo iż początkowo taki zabieg może się wydawać tańszy, to w rzeczywistości wyjdzie nas o wiele drożej. Warto więc zastanowić się nad wykonaniem takiego zabiegu we własnym kraju. Zaoszczędzi to też stresu związanego z ewentualnymi barierami językowymi.

Zagrożenie
Podejmując decyzję o poddaniu się operacji powinniśmy być świadomi zagrożenia. Jest ono prawdopodobne w takim samym stopniu, w zasadzie bez względu na to czy zabieg wykonywany jest w kraju czy też zagranicą. Takie zagrożenia, towarzyszą każdemu zabiegowi nie tylko powiększającemu piersi. Delikatne dolegliwości to takie jak bóle głowy czy nawet wymioty. Do poważniejszych możemy zaliczyć paraliż czy też nawet śmierć pacjenta. Podczas operacji może również dojść do różnego rodzaju infekcji. Niekiedy w ogóle nie myślimy o tym, że operacja może się nie udać i piersi mogą być nieforemne, bądź blizny po zabiegu będą zbyt wielkie. Sam implant także powoduje pewne ryzyko. Może się okazać, że będzie tak rozciągać tkankę, że zamiast efektu krągłych piersi, będziemy mieli do czynienia z obwisłym biustem. W wypadku pojawienia się guzków czy grudek, zabieg niestety będzie nadawał się do poprawy.

Osobista decyzja
Podobnie jak decyzję o poddaniu się operacji musimy podjąć osobiście, tak i wybór kliniki musi być dokładnie przez nas przeanalizowany. Jeśli zdecydujemy się wyjechać na operacje zagranicę, musimy dobrze przeanalizować szereg różnych czynników. Czy będziemy mieli zapewniony stały dostęp do pomocy medycznej? Czy wybrana przez nas klinika jest sprawdzona, a lekarz przeprowadzający zabieg ma duże doświadczenie? Czy na pewno jesteśmy zdecydowani poddać się operacji plastycznej i narazić swoje zdrowie? W operacjach plastycznych, nie ma nic złego jeśli tylko decydując się na nie kierujemy się zdrowym rozsądkiem i nie podejmujemy decyzji pod wpływem chwili. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku