Zmieniające się trendy nie dotyczą jedynie branży fashion czy urody, ale także perfum. Czym zaskoczą nas kreatorzy w najbliższym sezonie? Jakie zapachy będą najbardziej popularne? W jakich kompozycjach je odnajdziemy?


Kiedy pojawiają się pierwsze jesienne chłody, letnie sukienki chowamy w głąb szafy a ich miejsce zastępują szale i swetry. Ciepła szukamy nie tylko w ubraniach, ale także w okalającym nas zapachu. Bardziej atrakcyjne i przyjemniejsze wydają nam się wówczas nuty cięższe, intensywne, korzenne, ogrzewające nas i przynoszące ukojenie w zimne wieczory i poranki.

Aromatyczna herbata
Tak jak różne są rodzaje tego napoju tak i różne są zapachy herbaty. Biała, zielona, czarna… każda z nich jest inna i ma inny aromat. Biała herbata otoczy nas delikatnością, świeżością, nutką tajemnicy, zielona natomiast doda energii do działania. Klasyczna, cierpka, czarna herbata rozgrzeje i nada perfumom wysublimowanego charakteru. Miłośnicy herbacianych aromatów odnajdą je m.in. w:    
•    Muschio Nobile (woda perfumowana, 100 ml, cena: 472,50 zł – biała herbata)
•    Costume National Scent Intense (woda perfumowana, 30 ml, cena: 234 zł – zielona herbata)

Ostre przyprawy
Herbata z kardamonem lub cynamonem? Czemu nie? Intensywne aromaty przypraw zachwycają paletą zapachów. Stąd też nie mogło ich zabraknąć w kompozycjach jesienno-zimowych. Goździk, kardamon, cynamon, szafran czy kumin nadają kompozycjom ostrości, wyrazu, charakteru. Aromaty te „kłują” lekko w nos przy pierwszym poznaniu, później natomiast roztaczają wkoło orientalną słodycz. Znajdują się m.in. w:
•    Lubin Idole (woda perfumowana, 50 ml, cena: 360 zł)
•    Esteban Classic Chypre (woda toaletowa, 50 ml, cena: 370 zł)

Królewski Agar
Agar – zapach królów. Ten wyjątkowy, wyrafinowany aromat, będący podstawą wielu kadzideł, sprawdzi się idealnie w zimowe wieczory. Jego słodka a jednocześnie ostra i pikantna woń rozgrzeje nas i przeniesie do tajemniczego, zmysłowego świata orientu. W najbliższym sezonie zapach drzewa agarowego łączyć się będzie z aromatem róży, tworząc aksamitną kompozycję pobudzającą zmysły. Znajdziemy ją m.in. w:  
•    Esteban Orientalissime (woda perfumowana, 50 ml, cena: 495 zł)
•    Juliette Has a Gun Midnight Oud (woda perfumowana, 100 ml, cena: 465 zł)

Zmysłowa skóra
Zapach skóry używany w perfumach z sezonu na sezon odkrywa swoje nowe oblicza, stając się coraz bardziej popularnym. Elegancka i wyrafinowana woń tego składnika odgrywa coraz ważniejszą rolę nie tylko w kompozycjach męskich ale również kobiecych. Dzięki niej zapach uwodzi, staje się intrygujący, zmysłowy. Dla osób lubiących aromaty łagodniejsze, delikatniejsze i cieplejsze odpowiednikiem skóry będzie zamsz. Oba odnajdziemy m.in. w:
•    D'Orsay L'intrigante (woda perfumowana, 50 ml, cena: 338 zł)
•    Buxton Sleeping with Ghosts (woda perfumowana, 100 ml, cena: 630 zł)

Czerwone, soczyste owoce
Zapach owocowy kojarzy się głównie z porą wiosenną i letnią. Tym razem jednak będą one obecne również w kompozycjach jesienno-zimowych. Ich słodycz przeniesie nas wspomnieniami do słonecznych dni wakacji, otuli ciepłem promieni słonecznych. Dzięki nim otrzymamy „zastrzyk” energii do działania oraz wpłyną pozytywnie na nasz nastrój. Odnajdziemy je m.in. w:
•    Juliette has a Gun Miss Charming (woda perfumowana, 100 ml, cena: 480 zł)
•    Neotantric (I am) a Sex Godess (woda perfumowana, 100 ml, cena: 295 zł)

Jesień i zima tego roku w perfumach będzie wyjątkowo bogata w różne aromaty, od lekkich, słodkich owoców po ciężką skórę i ostre przyprawy. Ta zaskakująca mieszanka pobudzi zmysły i nada kolorów szarej aurze.
Wszystkie wymienione zapachy znaleźć można w perfumerii Mon Credo.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma herbata z cukrem

Wersja do druku