Wakacyjne szaleństwa mogą znacząco odbić się na kondycji naszych włosów. Piasek, słona woda i promieniowanie słoneczne sprawiają, że na koniec wakacji stan i wygląd włosów mogą pozostawiać wiele do życzenia. Prezentujemy sprawdzone sposoby, które poprawią kondycję włosów i przywrócą im zdrowy wygląd.


Kąpiele w morzu i przebywanie na słońcu wpływa negatywnie nie tylko na naszą skórę. Bardzo podatne na ich działanie są włosy, które tracą swoją ochronną warstwę lipidową i łatwiej się uszkadzają. To dlatego po wakacjach włosy najczęściej są matowe i suche, kiepsko się układają i nadmiernie puszą. Dlatego tak ważne jest, aby tuż po lecie zadbać o ich odpowiednią regenerację.

- Im szybciej rozpoczniemy kurację włosów, tym łatwiejsze stanie się przywrócenie im zdrowego wyglądu – mówi mgr farmacji Agnieszka Urbaniak, z apteki internetowej Wapteka.pl. - Szampon i odżywka to niestety za mało, by przywrócić włosom ich pełen blask oraz wygląd – dodaje.

Sposoby na piękne włosy
Istnieje wiele domowych metod, które wspomagają pielęgnację włosów. To m.in. maseczki z jajek,  jogurtów czy oleju i cytryny. W ten sposób można delikatnie nawilżyć włosy, ograniczyć ich puszenie oraz zwalczyć łupież. Jednak długotrwałe efekty można uzyskać stosując kuracje, które wzmocnią włosy od wewnątrz.

- Domowe sposoby często nie są wystarczające, dlatego lepiej jest sięgnąć po sprawdzone metody pielęgnacji. Najbardziej skuteczne są tutaj produkty wykorzystywane w leczeniu niedoborów aminokwasów siarkowych i witamin oraz związanych z nimi schorzeń włosów – radzi mgr Agnieszka Urbaniak. – W ofercie naszej apteki znajduje się Revalid - kapsułki zawierające dużą dawkę aminokwasów siarkowych tak bardzo potrzebnych strukturze włosa – przekonuje przedstawiciel Wapteka.pl.

Na czym polega skuteczność tego preparatu? Revalid jest produktem bogatym w zestaw witamin, ekstrakty roślinne i składniki mineralne. Transportuje aminokwasy do miejsc w organizmie, w których mogą one najskuteczniej oddziaływać na korzenie włosów i macierz paznokci. Aminokwasy wspomagają ich wzrost, odbudowując płytkę rogową i wzmacniając strukturę.

Metody wspomagające regenerację
Proces regeneracji włosów wspierają również inne preparaty zawierające m.in. witaminy A, E, keratynę oraz proteiny. - Maseczki firmy Biovax oraz mgiełki do włosów, np. Farmona Radical, intensywnie odżywiają i nawilżają włosy, nadając im połysk oraz zdrowy wygląd – doradza ekspert Wapteka.pl.

Nie bez znaczenia jest również dieta. Chcąc zadbać o włosy należy zwracać uwagę na to, co jemy codziennie. Posiłki powinny zawierać produkty, które zawierają żelazo, cynk, miedź. Odpowiednie będą tu zatem ryby, drób, pieczywo pełnoziarniste, orzechy, owoce i warzywa. Dobrze jest również ograniczyć alkohol oraz papierosy. Warto także zainwestować w suplementy diety, np. SkrzypoVita, które wzmacniają włosy, nadają im połysk oraz poprawiają ich kondycję.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma bułka
Ile kalorii ma pieczywo wasa
Ile kalorii ma bułka
Ile kalorii mają orzechy w czekoladzie wedla
Ile kalorii majogurt danon
Ile kalorii ma karaś gotowany
Ile kalorii ma halibut gotowany na parze
Ile kalorii ma gotowana kaczka
Ile kalorii ma jogurt orzechowy
Ile kalorii ma leszcz smażony
Kiełbasa drobiowa Morliny kcal

Wersja do druku