Era rock and rolla jest już dawno za nami. Czasy świetności tej muzyki przypadają na lata 70 XX wieku. Obecnie na topie są inne gatunki muzyczne, które jednak nie wywołują tak wielkiej fali ekscytacji jak dawniej muzyka rockowa. Właśnie z sentymentu do tamtych dawnych lat, ludzie chętnie kupują koszulki muzyczne z epoki rocka and rolla.

Większość dzisiejszych 40 i 50 latków doskonale pamięta film Gorączka sobotniej nocy, w którym wystąpił John Travolta. Miał wtedy na sobie prosty t-shirt i doskonale się w nim bawił. W latach 70. i 80. koszulki z krótkim rękawem były ulubioną odzieżą zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dziś można śmiało powiedzieć, że tamtejsze ubrania zaliczają się do grupy vintage.

Ponadczasowa moda vintage ma silną pozycję w XXI wieku. Ubrania z kolekcji vintage są chętnie wybierane na wieczory kawalerskie, imprezy, wesela, a także pokazy mody. Innymi słowy, koszulki muzyczne z nadrukami znanych zespołów rockowych są znowu w cenie. Ich kupno to niedrogi sposób aby wyglądać cool i odmłodzić swój wygląd o kilkadziesiąt lat.

Gdzie znaleźć dawne koszulki muzyczne, które zachowały się w bardzo dobrym stanie. Jednym z takich miejsc z pewnością są bogato zaopatrzone second handy. Ale nie tylko. Również w internecie można łatwo znaleźć wielu sprzedawców, którzy oferują odzież z tamtej epoki. Niestety, w wielu przypadkach będzie trzeba za nią zapłacić całkiem duże pieniądze. Alternatywą dla takich zakupów jest kupno nowej odzieży stylizowanej na starą i używaną. W sklepach, tzw. rock shop, sklep tatoo, można spotkać dużą kolekcję takich ubrań, które przypadną do gustu wszystkim fanom rocka, punku i innych pochodnych gatunków muzyki.

Rynek odzieży vintage dynamicznie się rozwija. To co kiedyś było uważane za mało atrakcyjne, dziś jest chętnie ubierane i powoli staje się symbolem kultu oraz dobrego smaku. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wzbogacić swoją kolekcję ubrań, kupując czarne koszulki muzyczne, ozdobione kolorowymi nadrukami rockowych bandów, symbolów wolności lub hasłami promującymi miłość i pokój. Podążając tą drogą, z pewnością wypracujesz swój własny, niepowtarzalny styl ubierania się.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku