Od wielu już lat gry tworzą jeden z najpopularniejszych gatunków rozrywki multimedialnej. Dla jednych są one doskonałym sposobem na nudę, inni szukają w nich możliwości odreagowania stresu po ciężkim dniu w pracy, jednak przede wszystkim liczy się dobra zabawa, a tę oferuje coraz więcej portali z przeglądarkowymi mini produkcjami.

  Serwisów oferujących darmowe gry przez przeglądarkę przybywa z roku na rok i gatunek ten przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit. W mini produkcje, które nie wymagają instalowania na dyskach komputerowych i oferują szybki dostęp za pomocą kilku kliknięć zagrać można nie tylko przy pomocy komputera, ale także tabletu czy smartfona. Gracze wybierać mogą spośród wielu najpopularniejszych gatunków od zręcznościówek i gier logicznych, przez wyścigowe i sportowe, a na grach akcji i przygodówkach kończąc. Mogą także zdecydować się na samotną zabawę bądź rywalizację z innymi w trybie multiplayer. Wszystko dopasowane do upodobań i indywidualnych preferencji każdego gracza.

  Portale z darmowymi grami oferują użytkownikom wiele ciekawych i popularnych produkcji. Jedną z najbardziej znanych jest "Dark Orbit", której akcja toczy się w odległej galaktyce, gdzie gracze kierują swoimi powietrznymi flotami kosmicznych statków, zbierają niezbędne do przetrwania minerały i toczą walki z innymi dowódcami o przetrwanie i władzę w całej galaktyce. Inną ciekawą produkcją z kategorii darmowych gier jest "11 Legends" skierowany do wszystkich miłośników piłki nożnej. Gra polega na kierowaniu założonym przez siebie klubem piłkarskim i wszystkim, co jest z tą funkcją związane, od infrastruktury i personelu, po transfery piłkarzy, treningi i taktyki meczowe. Słowem pełna kontrola nad funkcjonowaniem klubu i rywalizacja z innymi o najwyższe cele i trofea. Ulubieńców produkcji przygodowych i MMORPG, z pewnością zaciekawi darmowa gra Sherwood, w której przemierza się coraz bardziej niebezpieczne zamkowe lochy, walczy z bardzo wymagającymi grupami przeciwników, zbiera ekwipunek niezbędny do przetrwania i doświadczenie pozwalające rozwijać kierowaną postać, a wszystko okraszone przyjemną grafiką pozwalającą wczuć się w klimat średniowiecznego rycerza.

  Darmowe gry, nawet te niezbyt skomplikowane potrafią okazać się bardzo wciągające na wiele godzin, dlatego warto odwiedzać portale z darmowymi mini produkcjami i być może znaleźć coś dla siebie.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku