Lato w pełni, piękna pogoda zachęca do wakacyjnych szaleństw. To znakomity czas na wyjazd i oderwanie się od codziennych obowiązków. Pamiętajmy, że słońce, wysokie temperatury oraz podróże stanowią wyzwanie dla naszego organizmu... Jakie kosmetyki pomogą nam zadbać o urodę na urlopie?


Słońce – przyjaciel czy wróg?

Choć w dawnych czasach bladość skóry wyróżniała arystokrację, dziś większość z nas woli pochwalić się przed znajomymi piękną opalenizną. Opalanie na plaży czy w ogrodzie bywa dla nas nie tylko sposobem na podkreślenie swojej urody, lecz również świetnym relaksem i rozrywką. Nie trzeba jednak nikomu przypominać, że nadmiar słońca może nam bardzo zaszkodzić! Narażamy się wówczas na powstanie oparzeń, schodzenie skóry i nieprzyjemny świąd, a także na poważne choroby np. udar słoneczny. Dlatego planując opalanie zadbajmy o to, aby przedtem nasmarować się dokładnie kremem z filtrem przeciwsłonecznym, dopasowanym do naszego rodzaju skóry. Po zakończeniu opalania wykorzystajmy krem łagodzący, który schłodzi rozpaloną skórę i zapobiegnie jej wysuszaniu.

Zadbajmy o włosy

Słońce i wiatr to świetne połączenie, dające nam jednocześnie uczucie letniego upału oraz przyjemnego chłodu. Jednak dla naszych włosów to prawdziwy zabójca! Być może jesteś zadowolona, że w czasie lata Twoje włosy jaśnieją i nabierają pięknego, oryginalnego koloru. Możesz być jednak pewna, że ta zmiana jest jedynie znakiem ich zniszczenia! Warto temu zapobiec, stosując specjalne kosmetyki do włosów, przygotowane z myślą o wakacyjnych wojażach. Podczas plażowania dobrze jest używać pianek i olejków ochronnych, które pomogą zbudować barierę ochronną na włosach, zmęczonych naprzemiennym moczeniem i wystawianiem na słońce. Wskazane jest także sięganie po balsamy, najlepiej bazujące na naturalnych substancjach.

Higiena to podstawa
W podróży łatwo o problemy z właściwym utrzymaniem higieny – wciąż nie we wszystkich środkach masowej komunikacji znajdziemy prawidłowo utrzymane toalety bądź dostęp do bieżącej wody. W niektórych krajach również możemy mieć problem ze skorzystaniem z toalety publicznej, a woda może być niezbyt czysta. Dlatego szczególne znaczenie ma zapewnienie sobie stałego dostępu do środków odkażających np. w postaci żelu do mycia rąk. Warto także korzystać z odświeżających chusteczek – bez trudu kupimy w drogerii chusteczki do rąk, demakijażu twarzy, a nawet do higieny miejsc intymnych. Dzięki nim będziemy czuć się czysto w każdej sytuacji!

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku