Rodzice często pytają nas: jak pobudzić prawidłowy rozwój mowy u dziecka? Przedstawiamy Wam świetny program, który w tym pomoże. Kraina Dźwięków spodoba się dzieciom młodszym, które dopiero uczą się mówić, a także mówiącym już przedszkolakom, które coraz lepiej poznają i nazywają świat.

To również doskonałe narzędzie do stymulacji mowy dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. Program Kraina Dźwięków może być stosowany również jako uzupełnienie terapii logopedycznej.

Gdzie znaleźć program Kraina Dźwięków?

Program jest dostępny on-line pod adresem www.krainadzwiekow.pl. Bez rejestracji można pobawić się kilkoma zabawami i ćwiczeniami. Po ekspresowej rejestracji użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich zasobów programu. Znajdziecie tu setki animacji i gier wspomagających rozwój mowy dzieci.

I tu dobra wiadomość: do końca lipca możecie skorzystać z programu całkowicie za darmo! Trzeba się tylko zarejestrować.

Jak działa program Kraina Dźwięków?
Po rejestracji na stronie i zalogowaniu się możecie skorzystać z zasobów kilku głównych działów: „ćwiczenia”, „gry”, „ćwiczenia z przewodnikiem” oraz „biblioteka wiedzy”.

Dział „Ćwiczenia” dla najmłodszych
Znajdziecie tutaj mnóstwo animacji z dźwiękami wydawanymi przez zwierzęta, pojazdy, urządzenia oraz dźwiękami towarzyszącymi różnym codziennym czynnościom i sytuacjom.
W kolejnych odsłonach prezentowane są różne źródła dźwięków w postaci obrazów i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Dziecko oglądając udźwiękowione animacje, osłuchuje się z brzmieniem dźwiękonaśladowczej mowy. Może też próbować powtarzać wyrażenia podczas ćwiczenia.

Używanie wyrazów dźwiękonaśladowczych, to ważny etap w rozwoju mowy dziecka. W ten sposób zastępuje ono zbyt trudne wyrazy takimi, które są łatwiejsze do wymówienia. Dzięki temu w sposób uproszczony nazywa otaczający go świat i odnosi swoje pierwsze sukcesy w komunikacji. W efekcie chętniej nawiązuje kontakt językowy z otoczeniem!

Dla dzieci, które przechodzą z etapu mowy dźwiękonaśladowczej do etapu wyrazów i zdania, przygotowano animacje, w których poznają nazwy przedmiotów i czynności.

Zabawy w tym dziale z pewnością zainteresują najmłodsze dzieci, uczące się mówić i rozwijające mowę. Świetnie też sprawdzą się w pracy z  dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy.

Program Kraina Dźwięków posiada bardzo rozbudowaną bazę animacji. Dzięki temu każdy maluch znajdzie coś interesującego. Wykonując ćwiczenia – testy można sprawdzić, jak dziecko rozpoznaje i kojarzy dźwięki z wydającymi je źródłami.
Dział „Gry” dla przedszkolaków
Korzystając z gier i zabaw zawartych w tym dziale, dzieci utrwalają brzmienie wyrazów dźwiękonaśladowczych poznanych w dziale „Ćwiczenia”. Do obsługi gier wystarczą podstawowe umiejętności posługiwania się myszką i klawiaturą. Poziom trudności gier dostosowany jest do wieku dzieci. Znajdziecie tu labirynty, gry memory, zadania polegające na zbieraniu przedmiotów i wiele innych!

„Wirtualny doradca” czyli ćwiczenia z przewodnikiem

Oprócz dostępu do setek animacji możecie skorzystać z pomocy wirtualnego doradcy, który podpowie, w jaki sposób najkorzystniej rozpocząć pracę z programem Kraina Dźwięków. Wystarczy wypełnić krótką ankietę, a wirtualny doradca pokieruje Was w najlepsze do rozpoczęcia pracy z programem miejsce i będzie czuwał nad Waszymi postępami. W każdej chwili można zrezygnować z wirtualnego doradcy i przejść do wybranych przez siebie ćwiczeń lub gier.

Biblioteka wiedzy
W bibliotece wiedzy znajdziecie ciekawe artykuły z zakresu logopedii, jak również takie, z których rodzice mogą dowiedzieć się, jak stymulować prawidłowy rozwój mowy swojego dziecka.

Ćwiczenia w programie dobrane są z dużą starannością, adekwatne do wieku dzieci i ich obszarów poznawczych. Program Kraina Dźwięków jest godny polecenia jeszcze z jednego powodu: posiada piękną, spokojną, nieprzeładowaną nadmierną ilością elementów grafikę oraz pięknie nagrane dźwięki. Z pełnym przekonaniem możemy polecić ten program jako narzędzie do stymulowania rozwoju mowy dziecka. Przetestowane! Polecamy! Tutaj możecie się zarejestrować.

Przetestowane przez www.logopediapraktyczna.pl
Serwis krainadzwiekow.pl powstał dzięki dotacji z funduszy unijnych (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.1)


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku