Lato hucznie zapukało do naszych drzwi. Tak samo jak śledzimy najmodniejsze fasony, kolory czy dodatki do naszych letnich stylizacji, tak warto również poznać trendy królujące w makijażu lata 2013 roku. Podczas letnich dni na naszych oczach eksploduje paleta barw i to w mocnym, a zarazem minimalistycznym akcencie. Tym kolorowym akcentem będą kolorowe kreski na powiekach!
Nie boimy się intensywnych kolorów, wybieramy jeden, który wystarczy już do stworzenia wyrazistego i przy okazji najmodniejszego makijażu.
Przed malowaniem kolorowych kresek dobrze jest przygotować odpowiednio powiekę. Do tego używamy cieni w neutralnych odcieniach i najlepiej o matowym wykończeniu. Na powiekę ruchomą beże, aby powieka była bardziej widoczna. W wewnętrznym kąciku oka oraz pod samym łukiem brwiowym nakładamy biel, aby rozświetlić spojrzenie. Natomiast brązami zaznaczamy zewnętrzny kącik oka oraz podkreślamy załamanie powieki, dzięki czemu nadajemy powiece wrażenie trójwymiarowości. Dopiero na tak wycieniowane i stonowane oko, możemy wymalować główny punkt programu. Albo kolorowym eyelinerem, albo płynem duraline i naszym ulubionym cieniem do powiek!


1. Mocna kobaltowa kreska na górnej powiece, dolną zaś możemy zostawić saute, jedynie wytuszujmy rzęsy.
I pamiętajmy, niebieski w makijażu tego lata to nie trend, to obowiązek!


2. Różowego również nie może zabraknąć, króluje na powiekach, polikach i ustach. W mojej propozycji w postaci amarantowej kreski, która dodatkowo podkreślona jest brązowym cieniem na dolnej powiece, który zagęszcza linię rzęs. Nie używajmy do tego kredek, przy tym makijażu spowodują, że będzie za ciężki. Cień wystarczy oraz wytuszowane rzęsy.3. Neonowy wręcz pomarańcz to również idealna propozycja na lato, szczególnie dla zielonookich. Kolejnym wariantem podkreślenia dolnej powieki może być użycie białej bądź beżowej kredki do oczu na linii wodnej. Automatycznie powiększa to oko i otwiera spojrzenie. Oczywiście tuszujemy rzęsy.


4. Pamiętajmy również o kolorze nadziei, trawiasta zieleń niech zagości na naszych powiekach! Głębi spojrzeniu doda przyciemniony zewnętrzny kącik oka na dolnej powiece.


5. W letnie dni miejmy słońce zawsze przy sobie! Żółta kreska to absolutny hit tego lata!
Kolorowe kreski niech królują na naszych oczach w tym sezonie! I barwne eyelinery pójdą wreszcie w ruch!
Jeśli natomiast chodzi o całość makijażu, to przy tak wyrazistych oczach pozostawmy resztę spokojną. Kości policzkowe podkreślmy naturalnym różem, lekko opalizującym, w końcu mamy lato! Usta natomiast utrzymajmy w tonacjach nude, tym razem to nie one mają grać pierwsze skrzypce. Ważnym elementem w całym makijażu są również brwi, nie zapominajmy o nich! W tym sezonie mają być naturalne, gęste.
Autorka jest właścicielką bloga: https://basket-of-kisses.blogspot.com/

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku