Imieniny koleżanki, urodziny męża, Święta, ślub przyjaciół, czy Dzień Mamy to ważne uroczystości, które powinny mieć szczególną oprawę. Jeśli nie możemy złożyć życzeń osobiście, zwykle korzystamy z telefonu, wysyłamy sms-a czy e-maila. Ile z nas wysłało w tym roku kartkę z życzeniami, taką w kopercie ze znaczkiem ? Chyba nieliczne z nas…

Warto to zmienić. Najprzyjemniej dostać coś zrobionego z myślą o nas, coś oryginalnego i niepowtarzalnego, prawda ? Więc dlaczego nie obdarować bliską osobę kartką zrobioną własnoręcznie, unikalną, uwzględniającą jej zamiłowania, pasje i hobby ?
Nie potrzebujemy do jej stworzenia wymyślnych urządzeń i produktów. Wystarczy to co mamy w domu : kolorowy papier, wstążki, koraliki, kwiatki, wydrukowany tekst czy motyw przewodni kartki.
I tak dla taty, miłośnika gołębi, na Dzień Ojca potrzebujemy :  odpowiedni tekst, sznureczek z gołębiem, kilka kwiatków wyciętych z papieru, tło i zdjęcie ptaka to wydruk z internetu.

Na rocznicę ślubu przyjaciół : pasującą sentencję, wydruk z imionami, kwiaty i kokardki umieszczamy na kolorowym tle, dodajemy gotowe lub wycięte za pomocą dziecięcych nożyczek  lub dziurkacza koronki i kartka gotowa!
Gotowe kwiaty, piękne papiery do scrapbookingu i dziurkacze możemy kupić w sklepach dla plastyków. Koszt to kilka złotych.
Jeśli nie wierzymy we własne zdolności plastyczne możemy taką spersonalizowaną kartkę zamówić w internetowych sklepach z rękodziełem lub bezpośrednio na blogach tematycznych. Dołączmy do akcji : kupuj polskie rękodzieło.
Spróbujmy jednak najpierw stworzyć coś same, a być może scrapowanie stanie się naszym nowym hobby ?
Uwaga, scrapbooking jest silnie uzależniający.
Autorka  prowadzi blog skoknaszafe.blogspot.com
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku