Pewnie w tym momencie zadajesz sobie pytanie: "Po co mi kobicie ćwiczenia siłowe?" … Otóż po to, by mieć – kształtną, seksowną sylwetkę, jędrny biust, podniesioną, krągłą pupę, wcięcie w talii itp. Trening siłowy jest w tej kwestii niezbędny. Ciężary na pewno nie uczynią z Ciebie „babochłopa” – jak panuje przekonanie.


Wielkość mięśni zależy w dużym stopniu od predyspozycji genetycznych, a szanse przeciętnej kobiety na uzyskanie mięśni jak u Pudziana są znikome (<1%)

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, wyszczuplić i ujędrnić swoje ciało, postaw na trening siłowy już dziś!!!

Dlaczego trening siłowy?

1kg mięśni zajmuje 3 razy mniejszą objętość niż 1 kg tłuszczu. Więc wyobraź sobie, jak to znacząco wyszczupla sylwetkę. Dodatkowo ciało ujędrnia się – tzn. nie trzęsie się jak galaretka ;) To oczywiście nie jedyne zalety posiadania mięśni.

Tkanka mięśniowa spala kalorie które spożywamy, tak więc napędza nasz metabolizm. 1 kg tkanki mięśniowej w naszym ciele zużywa od 40 do 130 kcal dziennie.  Zatem za darmo 1 kg mięśni, spali nam bezkarnie zjedzonego loda owocowego, a przypomnę że, czystej masy mięśniowej mamy więcej niż jeden kg.  

Pozostaje kwestia dużych mięśni których kobiety nie chcą posiadać. O nie całe szczęście nie musimy się obawiać. Po pierwsze organizm kobiety nie posiada na tyle testosteronu (hormon powodujący wzrost) żeby budować tak szybko mięśnie jak u mężczyzn. Dodatkowo odpowiedni dobór ćwiczeń tzw. modelujących nie przyczyni się do powiększania objętości  mięśni , a jedynie wzmocni je i wysmukli ciało.

Do kolejnych zalet treningu siłowego można dopisać wzmocnienie mięśni, które są odpowiedzialne za zapobieganie kontuzjom. Trening taki pomaga zwiększyć gęstość tkanki kostnej co ma znaczący wpływ na zmniejszenie ryzyka osteoporozy.

Jeśli powyższe argumenty Cię nie przekonały i nadal obawiasz się zbyt dużego przyrostu masy mięśniowej, musisz wiedzieć ze sam trening to nie wszystko. Ważna jest tu również dieta, która przy budowaniu masy zakłada zwiększone zapotrzebowanie energetyczne. A żeby przeistoczyć się w prawdziwego kulturystę potrzebne są sterydy anaboliczne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ryba faszerowana w galarecie kcal
Ile kcal ma Galaretka truskawkowa
Ile kalorii ma galaretka wieprzowa z warzywami

Wersja do druku