Ten fascynujący archipelag kusi piękną pogodą, przyjaznym klimatem i malowniczą scenerią. Choć należy do Hiszpanii, od jej wybrzeży oddalony jest o blisko 1000 km. To jeden z najbardziej niezwykłych zakątków świata, a zarazem jeden z jego najważniejszych regionów turystycznych. O jakim archipelagu mowa?
Wiadomo – chodzi o Wyspy Kanaryjskie Last minute i inne atrakcyjne promocje sprawiły, że dziś ten turystyczny raj jest dostępny dla każdego. Co warto wiedzieć o wyspach wchodzących w jego skład? Którą z nich najlepiej wybrać jako cel podróży?

Kanaryjska gigantka, czyli Teneryfa
Największa ze wszystkich Wysp Kanaryjskich, Teneryfa to doskonałe miejsce na wakacje dla każdego. Na jej obszarze nie brak wyjątkowo atrakcyjnych miejsc. Oprócz pięknych plaż czeka tu iście księżycowy krajobraz, który można podziwiać w rejonie wulkanu Teide. To miejsce, które najlepiej przypomina o wulkanicznej genezie tej wyspy, a jednocześnie jest wyjątkowo cennym obszarem z przyrodniczego punktu widzenia. Piękne gatunki wyspiarskiej flory można zresztą podziwiać na całej Teneryfie, dzięki czemu kusi ona nie tylko miłośników sportów wodnych, ale i przyrodników. Cztery masywy górskie znajdujące się na tej wyspie kuszą natomiast miłośników pieszych wędrówek, a porozrzucane na ich terenie miasteczka i wioski przyciągają miłośników niezwykłych zabytków.

La Palma. Kraina bananowców i wulkanów

W pejzażu tej wyspy wyróżniają się z jednej strony wulkaniczne masywy, z drugiej – plantacje bananowców. To one zajmują najważniejsze miejsce w gospodarce tej wyspy, której nie zdołał skazić większy przemysł. Bardzo ważną rolę odgrywa na wyspie turystyka, która ma tu dwa oblicza. Pierwsze jest raczej dość tradycyjne. Dominują w nim niewielkie pensjonaty zlokalizowane w tych miejscowościach, w których można dobrze wypocząć. Tu szczególną popularnością cieszą się okolice Los Cancajos. La Palma ma jednak ogromny potencjał związany z rozwojem turystyki alternatywnej, a jej głównym walorem jest rozwijająca się tu od lat forma agroturystyki. Na czym ona polega? Ta forma turystyki koncentruje się nie tyle na wybrzeżach, co na wnętrzu wyspy. Tam, w starych zabudowaniach gospodarczych, pięknie odnowionych i dostosowanych do potrzeb turystów, można spędzić wakacje w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu.

Gran Canaria. Kanaryjska perełka

Ta wyspa ma swój wyjątkowy urok. Położona w centralnej części archipelagu może zachwycić licznymi atrakcjami. Jedną z nich jest miasto Las Palmas, pełniące rolę stolicy wyspy i zarazem jednego z ważniejszych ośrodków turystycznych na jej obszarze. Czekają tu piękne plaże oraz malowniczy port, warto też udać się na spacer po historycznej dzielnicy tego miasta. To Vegueta, znana z okazałej katedry i wielu zabytkowych domów. Nie brak na tej wyspie i malowniczych wąwozów oraz tak typowych dla sąsiadujących z Afryką wysp tworów, jakimi są przepiękne, rozległe wydmy.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Szkolenie psa

Wersja do druku