Ekspresy do kawy to sprzęt, który staje się standardowym elementem wyposażenia kuchni. To nie tylko miły dla oka gadżet, ale przede wszystkim funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu picie kawy nabierze całkiem nowego znaczenia, zwłaszcza jeśli do tej pory piliśmy kawę parzoną w sposób tradycyjny.

Decyzja o zakupie to jedno, ale jak wybrać ten właściwy, który będzie nas zachwycał zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością? W takich sytuacjach pomocne okazują się wszelkie rankingi i materiały na ten temat. Raport przygotowany przez serwis Skąpiec.pl przybliża świat kawy i ekspresów. Dla wielu stanie się cennym źródłem wiedzy. Można zapoznać się z fachową wiedzą specjalistów w tym temacie, którzy wyjaśniają, czym różnią się poszczególne rodzaje ekspresów i sugerują, który może być najlepszy, biorąc pod uwagę rozmaite kryteria. I nie jest to wiedza bezużyteczna, bo rodzaj ekspresu był drugim najczęściej wyszukiwanym kryterium, które interesowało internautów. Największe zainteresowanie wzbudzały ekspresy ciśnieniowe. Poszukiwało ich 51% użytkowników. Kolejnym wyborem były automaty do kawy oraz ekspresy kapsułkowe.

Kupno ekspresu do kawy nie powinno być dziełem przypadku. Tylko świadomy wybór, za którym stoi nieco wiedzy i rozeznanie w ofercie, gwarantuje, że wybierzemy taki model, który co rusz będzie nas zachwycał i pozwalał delektować się pyszną kawą.

Najpopularniejsi producenci:
1. DeLonghi.
2. Saeco
3. Krups

 Najpopularniejsze rodzaje:

1. Ekspresy ciśnieniowe
2. Automaty do kawy
3. Ekspresy na kapsułki lub saszetki

 Najpopularniejsze systemy kapsułkowe:

1. Dolce Gusto
2. Tassimo
3. Nespresso


Źródło: https://www.skapiec.pl/site/doc/200/1/341/

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku