Moda to taka niesamowicie zmienna materia, której nie sposób zdefiniować. Modę można kupić, „zrobić sobie” samemu, zainspirować się czymś i przełożyć na własne zestawy, można też zatrudnić stylistów, którzy ubiorą nas „za nas”. Ostatnie jest wersją dla leniuszków, albo dla osób panicznie obawiających się wpadki modowej, co wg mnie wynika właśnie z braku wyczucia stylu.


 Moda może kosztować tysiące -jak np.: torebka Birkin od Hermesa, której cena waha się od 40 tys do 150 tys złotych. Można także za bardzo małe pieniądze poszperać w sklepach z ubraniami z drugiej ręki, przeszukać allegro czy też stworzyć coś metodą zrób to sam-DIY  Możliwości jest wiele, liczy się efekt i jakość.
     Styl to coś co trzeba w sobie wypracować, nauczyć się w czym wygląda się fantastycznie, a co eksponuje jednak nasze wady. A przecież każda z nas je posiada, nie oszukujmy się. Warto dobrać sobie odpowiednią paletę kolorystyczna, sprawdzoną i idealnie dopasowaną do koloru oczu/karnacji/włosów. I przede wszystkim poznać swoje największe atuty, które warto podkreślać za każdym razem. Masz piękne nogi? Chodź w spódnicach, sukienkach i butach na obcasie by jeszcze to podkreślić. Wąska talia? Noś się w stylu lat 50.
Gdy już poznasz w czym jest Ci dobrze a co lepiej wygląda jednak na wieszaku.
    By być stylową kobieta nie musisz nosić wszystkich najnowszych trendów, bo i po co. Wyglądanie jak manekin z Zary albo H&Mu. Jednak nawet jeśli temat mody, trendów Cię totalnie nudzi, warto mieć choć minimalną wiedzę dotyczącą mody. Naprawdę myślę, że nie chciałabyś po latach wspominać wpadek takich jak: buty z „czubami”, prześwitujących  legginsów do krótkich bluzek czy wspominać letniego przyzwyczajenia-skarpetki bądź że-niby-niewidoczne-rajstopy do espadryli czy wszelkiego rodzaju letnich butów z odkrytymi palcami. Popełnianie błędów jest w porządku gdy się na nich uczysz i już więcej nie popełniasz wykroczeń modowych.
Na koniec genialnie ilustrujący  cytat Coco Chanel: moda przemija styl pozostaje.

Autorka jest właścicielką bloga: cardamomandjuniper.blogspot.com


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak znale?? chwil?wk

Wersja do druku