O tym, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie ma dieta nie trzeba nikomu tłumaczyć. Ostatnimi czasy media bardzo intensywnie promują zdrowy tryb życia, którego fundamentem jest zbilansowana dieta. Z różnych programów telewizyjnych możemy dowiedzieć się wiele na temat różnorodnych diet pomagających zrzucić nam, przybrane podczas zimy kilogramy.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że wizja diety przedstawiana w telewizji boleśnie zderza się z rzeczywistością. Najczęściej nie wiemy jak powinnyśmy naszą dietę "zorganizować" aby była ona bezpieczna, zdrowa i pozwoliła nam zrzucić na wadze bez efektu jojo.  Najbezpieczniejszym wyjście będzie oczywiście wizyta u dietetyka i ustalenie indywidualnej diety, jednak co zrobić, gdy nie mamy na to wystarczających funduszy? Z pomocą przychodzą nam licznik kalorii oraz tabele kaloryczne.

Przystępując do rozpisania swojej indywidualnej diety, trzeba mieć świadomość, że głodzenie się nie prowadzi do niczego dobrego. Posiłki muszą być zbilansowane i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Modyfikując swoją dietę musimy pamiętać o trzech podstawowych i szalenie istotnych zasadach:


podaż energetyczna nie powinna być mniejsza niż 1800 kcal (norma dla kobiet to 2350 kcal)
częstotliwość i proporcje posiłków:
śniadanie- 35%
II śniadanie -5%
obiad -35%
podwieczorek -5%
kolacja -20%
skład mikro- i makroelementów: punkt trudny do realizacji, jednak skupmy się chociaż na podaży wapnia i żelaza, które dla nas-kobiet są bardzo ważne.

Należy również pamiętać, że droga do wymarzonej sylwetki to nie tylko dieta ale również ćwiczenia. Pamiętajmy alby w ciągu dnia znaleźć choć pół godziny, które poświęcimy na aktywność fizyczną, w szerokim tego słowa znaczeniu. Przede wszystkim ważne jest aby się ruszać. Wybierzmy taki rodzaj aktywności, który najbardziej będzie nam odpowiadał np. pływanie, jazda na rowerze czy popularne ostatnio nordic-walking. Czasami wystarczy spacer szybszym krokiem, gdyż wystarczy aby nasz puls wzrósł do około 100 uderzeń/min. Jednak tu nasuwa się pytanie-skąd mam wiedzieć ile czasu potrzebuję aby spalić zjedzony przeze mnie posiłek? Tu z pomocą ponownie przychodzi nam licznik kalorii , który pokazuje również czas potrzebny do spalenia danego posiłku.

Mam nadzieję, że licznik kalorii ułatwi Wam życie :)
Pozdrawiam- KosmetyczkaAni
https://kosmetyczkaani.blogspot.com/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku