Wyspy Kanaryjskie, których poznanie zapewnia niejedno biuro podróży, są archipelagiem wyjątkowym. Położone na Oceanie Atlantyckim należą do Hiszpanii i jako jej część są wyspami na wskroś europejskimi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, że z Kanarów bliżej jest do Afryki niż do oddalonej o 1000 km Europy.
Takie położenie oraz dogodny klimat czynią jednak z Wysp Kanaryjskich jedno z najpopularniejszych miejsc urlopowych. Szczególne uznanie w oczach turystów zyskała Teneryfa , która zachwyca pięknymi miejscowościami i zróżnicowanym krajobrazem. Dzięki swym naturalnym walorom stała się ona jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych świata. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu na tej wyspie?

La Laguna – najpiękniejsze miasto Teneryfy

To miasto założone zostało w XV wieku przez przybyszy z Hiszpanii, którzy uczynili zeń swą główną bazę. Stąd wyruszali na kolejne wyprawy, których celem było poznanie i opanowanie całej Teneryfy. Szybko niewielka osada przemieniła się w dobrze prosperujące miasto, którego bogactwo wyrażało się m.in. w pięknej architekturze. W XVI oraz w XVII stuleciu powstawały tu okazałe rezydencje, których część można podziwiać do dnia dzisiejszego. Jedną z tych historycznych budowli zaadaptowano na cele muzealne, a udostępniona turystom wystawa koncentruje się przede wszystkim na historii wyspy. Ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie tego miasta polskich turystów może skusić jeden wyjątkowy obiekt. Jest to pomnik przedstawiający Jana Pawła II, którego autorem jest polski rzeźbiarz – Czesław Dźwigaj.

Z wizytą w portowym miasteczku

Wyspiarski charakter Teneryfy można poczuć najlepiej w tutejszych miasteczkach portowych. Za jedno z najciekawszych uznawane jest Garachico, które już w XVI wieku stało się jednym z najważniejszych ośrodków na wyspie. Wizyta w tutejszym porcie może dostarczyć wielu wrażeń. Warto przy okazji zwiedzić inne zabytki tej miejscowości. Ciekawie prezentuje się tutejszy zamek, warto też zajrzeć do dawnego kościoła franciszkańskiego. Sama miejscowość prezentuje się wspaniale, a panująca w niej atmosfera jest wyjątkowa.

Wulkan Teide – najwyższy szczyt Hiszpanii
To miejsce najlepiej przypomina o wulkanicznym pochodzeniu wyspy. Potężny, wulkaniczny masyw osiągający wysokość 3718 m. n.p.m. jest jednocześnie najwyższym szczytem w granicach Hiszpanii. To wyjątkowe miejsce, które obowiązkowo trzeba odwiedzić w czasie pobytu na wyspie. Wizyta w Parku Narodowym Teide może dostarczyć wielu mocnych wrażeń, gdyż turystom przez cały czas towarzyszy świadomość, iż spacerują po czynnym wulkanie. Wyjątkowość tego miejsca sprawiła, że znalazł się on na liście UNESCO, choć jako miejsce szczególne traktowany był już w odległej przeszłości. Uznawany dawniej za świętą górę wulkan cieszył się wyjątkowym szacunkiem miejscowej ludności.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku