Każdy nałóg, niezależnie od przyczyny, która go wywołała, wymusza na danej osobie pewne zachowanie, które nie do końca może być przez nią kontrolowane. Dotyczy to w takim samym stopniu zażywania narkotyków, alkoholu czy papierosów, ale także nadmiernego korzystania z Internetu czy też niepohamowanej gry hazardowej.

Praktycznie każda osoba jest podatna na uzależnienia, jedna mniej, druga bardziej. Jednak dokładniej przyglądając się temu zjawisku, można stwierdzić, że kobiety wpadają w nałóg o wiele szybciej niż mężczyźni. I to niezależnie od tego, z jakiej klasy społecznej pochodzą. Winę za to ponoszą różnice genetyczne, które posiada przeciętna kobieta w stosunku do mężczyzn.

Kobieta spożywająca alkohol powinna zdawać sobie sprawę z faktu, że już niewielka dawka sprawi, że znacznie szybciej zapadnie na choroby, takie jak marskość wątroby czy nadciśnienie. Towarzyszyć temu może depresja, a także różnego rodzaju stany lękowe. Z kolei leki antydepresyjne i przeciwlękowe mogą być dodatkowo źródłem uzależnienia od leków. Uzależnić można się również od wielu innych czynności. Także w tym przypadku, organizm kobiety jest o wiele bardziej narażony na zagrożenia z tym związane. Można wyróżnić tu nadmierne oglądanie telewizji czy nieustanne przesiadywanie w Internecie. Istotnym problemem mogą być również wszelkiego rodzaju gry hazardowe. Choć każdy uwielbia ten niesamowity dreszczyk emocji, który jest związany z tym zjawiskiem, to przy niewłaściwym podejściu w bardzo krótkim czasie, można narazić na wpadnięcie w szpony hazardu. Nie można jednak całkowicie pozbawić się tej dodatkowej porcji adrenaliny. Panie, które podobnie jak mężczyźni, lubią od czasu do czasu zwiększone emocje wywołane np. poprzez różnego rodzaju gry poker czy chociażby ruletkę, nie powinny w żaden sposób hamować swoich upodobań. Wystarczy jedynie, by odpowiednio wcześniej ustaliły granicę, której nie przekroczą.

Jedynym rozwiązaniem dla kobiet jest unikanie sytuacji, w którym nie będą mogły oprzeć się możliwości zażycia danej używki czy wykonania określonej czynności. Panie nie mogą również popadać w skrajność. Wszak wszelkiego rodzaju używki powstały z myślą o człowieku, należy tylko umiejętnie z nich korzystać. W tym celu należy zachować umiar we wszystkim, niezależnie od tego, co się będzie robić. Z pewnością nieoceniona będzie również silna wola, jaką powinna posiąść kobieta. Ten niewielki wysiłek sprawi, że panie nie uzależnią się w tak szybkim sposób od danej substancji bądź czynności, a będzie ona dla nich jedynie przyjemnością.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku