Tablet 10 cali, który sprawdza się dobrze albo wręcz znakomicie przy dowolnym zastosowaniu? Do głowy przychodzi tylko właściwie jeden, mianowicie Samsung Galaxy Note 10.1.
To „multimedialny kombajn”, który świetnie sprawuje się jako centrum rozrywki (odtwarzanie filmów w jakości HD, gry komputerowe), i jako urządzenie projektowe (został wyposażony w elektroniczne piórko oraz ekran, który rozpoznaje 1024 stopni nacisku), i jako aparat, którym można robić dobrej jakości zdjęcia… A t o jeszcze nie wszystko (może jeszcze warto tu dodać, iż posiada funkcję dzwonienia)…

Jego cena co prawda może trochę zniechęcać, bo nie każdy jest gotowy wydać około dwa i pół tysiąca złotych na tablet, gdy na rynku można znaleźć tego typu urządzenia dwu, a nawet trzykrotnie tańsze. Oczywiście, to prawda, ale też faktem jest, że wybór konkretnego sprzętu powinniśmy raczej determinować naszymi potrzebami, a nie ceną. Co nam bowiem z tańszego tabletu 10 cali, jeśli nie będzie on w stanie podołać zadaniom, do jakich realizacji go przeznaczyliśmy?

W przypadku Samsung Galaxy Note 10.1 taka opcja w ogóle nie wchodzi w rachubę. Wcześniej już wspominaliśmy nieco o jego możliwościach, przyjrzyjmy się im teraz nieco bliżej.

Procesor. To znany i nadzwyczaj wydajny czterordzeniowy układ Samsung Exynos Quad 4412 z taktowaniem 1,4 GHz. Zapewnia on szybką i płynną „obsługę” procesów, jakie „odpalimy” na naszym tablecie, nawet jeśli będzie ich kilka czy nawet kilkanaście naraz.

Na grafikę także nie powinniśmy narzekać, bo wykorzystano tu akcelerator MALI-400 MP4 OC, który przez specjalistów z branży Hi-Tech jest oceniany jako jeden z najlepszych z tych dostępnych obecnie na rynku. A że przy tym rozdzielczość ekranu wynosi 1280x800 px, to mamy pewność, że wszystko co na nim zobaczymy będzie wyraźne i ostre.

Z ciekawych modułów, w jakie został wyposażony, rzuca się w oczy - można to wyrażenie potraktować dosłownie - rzutnik podczerwieni IR. Dzięki jego zaimplementowaniu w naszym tablecie, będziemy mogli wyrzucić wszelkie piloty do kosza na śmiecie, gdyż po odpowiedniej konfiguracji on zastąpi je nam wszystkie.

Dodajmy jeszcze dla tych, których zaniepokoiła informacja, że został on wyposażony w elektroniczne piórko, że można go obsługiwać również za pomocą palców.

Co ponadto? Ponieważ nie mamy więcej miejsca, aby dalej pisać o nim, tylko jedno. Jeśli chcecie wydać pieniądze na tablet 10 cali, to nie powinniście się więcej zastanawiać, tylko wybrać Samsunga Galaxy Note 10.1.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku