Fismoll to jeden z najbardziej zaskakujących debiutów tego roku. Młody, 19-letni artysta o skandynawskich korzeniach, wyjątkowy singer/songwriter i znakomity gitarzysta. Uczeń słynnej mistrzowskiej Szkoły Talentów w Poznaniu. Mimo, że wciąż się uczy, jest również nauczycielem i pomaga młodszym gitarzystom.

Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany jest przez słuchaczy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Ros, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Olafura Arnaldsa.

Zobaczcie teledysk „Let’s Play Birds”
Singiel "Let's Play Birds" był przedpremierowo wyróżniony zostając prestiżową Piosenką Dnia w radiowej Trójce, z osobistej inicjatywy Marka Niedźwieckiego. Wyjątkowość talentu kompozytorskiego i aranżacyjnego Fismolla podkreślają znakomici muzycy i dziennikarze, którzy słyszeli jego pierwsze utwory demo:

"Kiedy doświadczam czegoś zachwycającego, mam w zwyczaju obnosić się z tym zachwytem.
Wszyscy moi bliscy już wiedzą - Kaśka słucha Fismolla!  Tak wielki talent jak Fismoll to już kategoria: NIEPRZYZWOITE.  Chłopak upłynnia mi serce."

Katarzyna Nosowska

"Wystarczyło 27 sekund żeby wejść w świat Fismolla. Niecierpliwie czekam na płytę."
Artur Orzech Trójka Polskie Radio

Pseudonim FISMOLL wziął się z dzieciństwa artysty, który już jako 7-latek zawsze śpiewał sobie coś pod nosem. Jego ojciec, skrzypek ze znakomitym słuchem, zauważył wtedy, że jego syn zawsze śpiewał w tonacji fis-moll. Gdy młody muzyk dorósł, przyjął pseudonim, który dla niego był symbolem najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która się z niego wydobywała.

Debiutancka płyta Fismolla "At Glade" ukaże się w czerwcu tego roku nakładem NEXTPOP Songwriters’ Label z dystrybucją EMI Music. Nagrania zostały dokonane w warszawskim studiu Sound Tropez, a produkcją albumu zajął się Robert Amirian.

Mastering płyty i singla to dzieło zachwyconej Fismollem słynnej Mandy Parnell z Londynu, której znakomite brzmienie znane jest z płyt artystów takich, jak Bjork, Sigur Ros, Depeche Mode, Roisin Murphy, Feist, PJ Harvey, Nick Cave, Little Dragon, Mum, Jose Gonzales, Matthew Herbert, Royksopp, Emiliana Torrini, The White Stripes, etc.Artysta koncertuje głównie z 4- osobowym zespołem, w skład którego wchodzą dwie gitary akustyczne, wiolonczela, skrzypce oraz gitara elektryczna/bas.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku