Popularność telewizji i szybki rozwój technologiczny to dwa główne czynniki, które przyczyniają się powstawania coraz to nowszych kanałów telewizyjnych. Obecnie znajdziemy specjalne kanały dla panów, pań i dzieci. Stacje kobiece oferują paniom przede wszystkim programy poświęcone modzie, pielęgnacji urody, kwestiom zdrowotnym itd.

Kanał z modąNajpopularniejszym kanałem dla pań jest obecnie TVN Style. Wśród emitowanych na tym kanale programów znajdziemy taki, które będą odpowiadać  kobietom w różnym wieku. Od samego początku swego istnienia (2004) stacja nadaje programy lifestylowe, kulinarne, poświęcone modzie i zdrowiu. Na kanale emitowane są także programy zagraniczne, jednym z najpopularniejszych był znany chyba wszystkim program TV „Jak dobrze wyglądać nago?” Dość często na TVN Style  mamy także okazję obejrzeć także jakiś sentymentalny film kostiumowy.
Dość mocną konkurencję dla TVN Style stanowi lifestylowy kanał Polsat Cafe, który poza programami o zdrowiu i urodzie oferuje nam liczne programy ukazujące np. życie znanych z mediów celebrytów, modne obecnie gadżety, biografie sławnych ludzi itd. Atutem kanału Polsat Cafe jest fakt, że emitowane programy prowadzone są przez znane aktorki i piosenkarki, np. Grażyna Wolszczak prowadzi „Na zdrowie”, z kolei Justynę Steczkowską możemy spotkać w programie poświęconym fotografii („W obiektywie Justyny Steczkowskiej”).

Programy o zdrowiu

Oczywiście nie tylko wśród polskich stacji telewizyjnych znajdziemy takie, które adresowane są w pierwszej kolejności do kobiet. Kanałem, który znała większość pań, był także brytyjski Zone Club.  Poza programami dotyczącymi kwestii modowych znaleźć można było na Zone Club także zagraniczne talk-shows. Przykładem był choćby znany amerykański program TV „Potyczki Jerry’ego Springera”. W grudniu 2012 roku kanał Club Zone została zastąpiony przez CBS Drama, na którym emitowane są głownie seriale i programy o charakterze rozrywkowym.

Telewizja dla kobiet z serialamiWśród zagranicznych stacji dla pań na uwagę zasługuje z pewnością także Zone Romantica – kanał, na którym od 1998 roku emituje się głównie seriale południowoamerykańskie. Obecnie w ramówce kanału znajdziemy również produkcje z Kanady czy USA. Poza wspomnianymi już telenowelami stacja ta oferuje swoim widzom także koncerty oraz różne mini-serie.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku