Ciepłe i słoneczne dni zachęcają do noszenia zwiewnych, odkrywających ciało ubrań. Część z nas nadal jednak ukrywa swoje ciało pod długimi rękawami i spodniami. Dlaczego? Przyczyn może być wiele, ale dla większości liczy się obecnie tylko jeden – cellulit.

Czym jest cellulit?
Popularnie zwany pomarańczową skórką, cellulit jest wynikiem nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Może on być spowodowany małą aktywnością fizyczną, nieprawidłową dietą lub niedostatecznym nawodnieniem. W efekcie powierzchnia skóry staje się nierówna i pofałdowana, która najczęściej pojawia się na biodrach, pośladkach, udach czy kolanach. Wyodrębniono 3 rodzaje cellulitu: wodny (obrzękowy) związany z zaburzeniami hormonalnymi; tłuszczowy (lipidowy),  który powstaje w wyniku odkładania się kwasów tłuszczowych w tkankach skórnych oraz cyrkulacyjny powstający w wyniku zmian włókien kolagenowych otaczających tkankę tłuszczową. Cellulit lipidowy i cyrkulacyjny uważa się za niezwykle trudne do usunięcia, natomiast obrzękowy powoduje, szczególnie u młodych dziewczyn, poczucie dyskomfortu. Co zatem należy zrobić aby skutecznie się go pozbyć?

Jak z nim walczyć?
Na początku wybieramy sposoby, które możemy wypróbować w zaciszu własnego domu oraz sięgamy po różne kosmetyki antycellulitowe dostępne w drogeriach i perfumeriach, które obiecują redukcję pomarańczowej skórki po określonym czasie stosowania. Jeśli jednak nie przynoszą one efektów, warto wówczas skorzystać z usług klinik proponujących zabiegi, które szybko pozwolą nam zapomnieć o cellulicie. Klinika Odnowy Kolagenowej Anna Pikura oferuje zabiegi z użyciem rewolucyjnego urządzenia AP Time Machine, dzięki któremu cellulit przestanie być naszym zmartwieniem. Dermomasaż jest uważany za najlepszą, nieinwazyjną formę zwalczania cellulitu. Jego działanie opiera się na połączeniu techniki masażu ręcznego z masażem podciśnieniowym, dzięki czemu skutecznie zwalcza zalegającą tkankę tłuszczową, a także widocznie modeluje i ujędrnia sylwetkę już po pierwszym zabiegu.
Istotną rolę podczas zabiegu odgrywa kolagen aktywny biologicznie AP BIOAKTIV Graphite, ponieważ z naszych obserwacji wynika, że jego aplikacja wyraźnie wzmaga efekt antycellulitowy zabiegu - mówi Anna Pikura, założycielka Klinik Odnowy Kolagenowej. - Wnikając w skórę, wbudowuje się on naturalnie w uszkodzone struktury kolagenowe, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, pobudza też lipolizę. Wszystkie te trzy obszary mają kluczowe znaczenie w zwalczaniu cellulitu.

Pragnąc na zawsze pozbyć się cellulitu, nie należy testować na sobie kolejnych, nieefektywnych metod i kosmetyków. Warto oddać się w ręce specjalistów w salonie kosmetycznym, którzy wiedzą jak sobie radzić z pomarańczową skórką. Zabieg z wykorzystaniem AP Time Machine w Klinice Odnowy Kolagenowej Anna Pikura sprawi, że już po pierwszej wizycie można zauważyć zadowalające efekty, a odpowiednia dieta i aktywność fizyczna pozwolą nam cieszyć się rezultatem przez długi czas.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku