Geometryczne wzory, pop-artowe printy i proste cięcia powracają w wiosennym wydaniu. Oszczędny styl i lekko ascetyczny kierunek to funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie, które z pomocą ciekawych dodatków zamieni się w oryginalną stylizację na imprezę. W tym sezonie nasze ubrania łączymy jak klocki Lego, budując misterną wieżę z wyrazistych kształtów i ostrych wzorów.

Matematyczna dokładność i znajomość geometrii sprawdzą się na wiosnę w modzie. Oprócz czarno-białych pasków i prążków, w naszych garderobach powinny znaleźć się proste wzory przywodzące na myśl późne lata 60.. Trapezowe sukienki, spódnice na planie koła i spodnie
z kantem opanowały wiosenne stylizacje, nadając im eleganckiego i minimalistycznego charakteru. Kształty odrysowane od linijki w połączeniu z geometrycznymi printami i ostrymi cięciami dają nowy, oryginalny efekt i wyróżniają się na tle słodkich pasteli lub zwierzęcych motywów. Kwadraty łączą się z kołami, paski z kropkami, a szachownicy nie przeszkadza obecność trójkątów. To, co kiedyś wydawało się szaleństwem, dziś jest w modzie i świadczy o odwadze, ale przede wszystkim o dużej znajomości trendów. W wirze graficznych wzorów świetnie sprawdzają się kontrastowe kolory. Wiosną warto przekonać się do bieli
oraz wyrazistych, jaskrawych pomarańczy, malin czy limonek. Ich soczyste barwy w zderzeniu z chłodną bielą stanowią piękne połączenie, szczególnie w postaci prostych, graficznych printów.
Minimalizm nie oznacza już jednego koloru ani braku akcesoriów. To właśnie dodatki świadczą o kreatywności i uwypuklają indywidualny styl, a ciekawe połączenia kolorystyczne świadczą o luźnym podejściu i zabawie trendami. Prostota geometrycznych kształtów to nowa definicja minimalizmu, wyolbrzymionego dzięki masywnym koturnom i obcasom-klockom, torbom przypominającym szkolne tornistry sprzed lat i biżuterii w wersji maxi. Warto inspirować się zdjęciami Twiggy, nowoczesnym designem i miejską architekturą. To wszystko zawiera się w geometrycznych wiosennych trendach.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku