Gładka i promienna cera jest marzeniem każdej z nas. Codziennie jednak walczymy z różnego rodzaju niedoskonałościami, spowodowanymi nieprawidłową dietą i niedostateczną pielęgnacją skóry. Jednak głównym powodem naszych problemów ze skórą jest brak istotnego i ważnego dla naszego organizmu białka – kolagenu.

Czym jest kolagen?

Kolagen, jako białko, stanowi 70% białek naszego organizmu. Pozostaje on w ciągłym ruchu, poddaje się również wymianie. Proces zastępowania zniszczonych włókien nowymi powtarza się co roku. Wówczas wymianie ulega około 3 kilogramów kolagenu rocznie. Jest to białko szczególnie wrażliwe na bodźce zewnętrzne, choćby zanieczyszczenia i promienie słoneczne. Dlatego też dochodzi do przyspieszonego niszczenia kolagenu lub spowolnienia tempa jego produkcji. Skutkiem tego jest niewystarczająca ilość tego skomplikowanego białka w naszej organizmie. Brak ten szczególnie można zaobserwować u osób intensywnie opalających się oraz w okresie menopauzy. Co zatem należy zrobić aby uzupełnić jego brak?

Kolagen aktywny biologicznie
Dawniej uważano, że ilości kolagenu w organizmie nie da się uzupełnić, gdyż cząsteczka białka jest zbyt duża i nie jest w stanie przeniknąć w głąb skóry. Teoria ta dotyczyła jednak kolagenu zdegradowanego,  który był pozyskiwany typowymi, stosowanymi metodami. Kolagen aktywny biologicznie, który jest pozyskiwany unikalną metodą uwadniania nie ulega degradacji zachowuje swoją aktywność biologiczną, dzięki czemu bez problemu może przenikać przez naskórek. Wiedzę tę wykorzystała Anna Pikura, założycielka sieci Klinik Odnowy Kolagenowej, stworzyła AP Bioaktiv, który składa się z kolagenu aktywnego biologicznie, pozyskiwanego z ryb, oraz wody mineralnej. Zalecamy regularne stosowanie kolagenu mniej więcej od 25 roku życia, ponieważ już wtedy rozpoczynają się w skórze procesy starzenia się – mówi Anna Pikura. – W razie potrzeby można go również stosować u osób młodszych, a nawet u dzieci, jeśli z jakiejś przyczyny, np. choroby czy uszkodzenia skóry, występują deficyty kolagenu. Kolagen nie „uzależnia” ani nie „rozleniwia” skóry, nie można go też „przedawkować”. Kolagen cofa jej zegar biologiczny i pozwala jej funkcjonować jak dawniej. Biokolagen, w czystej postaci, regeneruje i działa naprawczo na wszystkie problemy skórne, np. zmarszczki, rozstępy, trądzik oraz poważniejsze problemy jak oparzenie czy blizny. Kolagen aktywny biologicznie redukuje cellulit i uelastycznia skórę. Poleca się stosowanie kolagenu aktywnego biologicznie również kobietom w okresie menopauzy, ponieważ przeciwdziała on procesom starzenia i wpływa na odnowę komórek skóry.

Młoda i świeża skóra nie jest nieosiągalna. Zamiast decydować się na ekstremalne rozwiązania i kosmetyki pełne substancji syntetycznych, wybierzmy naturalne preparaty kolagenowe, dzięki którym nasza skóra pozostanie gładka i jędrna.

Więcej na https://annapikura.com


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku