Francja jest kolebką świata mody i kosmetyków. Większość najbardziej rozpoznawalnych nazwisk i marek ma swoje korzenie we Francji. Jest to swego rodzaju fenomen, który trudno zrozumieć. Dlaczego właśnie Francja, dlaczego Paryż? Jest to miasto, dla którego moda zawsze była dziedziną szczególną, zaś mieszkańcy tego kraju wykazali się wyjątkową kreatywnością i nowatorstwem w swoich poszukiwaniach.

Najbardziej rozpoznawalne marki paryskie:

SISLEY
Firma została założona w 1976 roku przez Huberta d’Ornano, dziś jest liderem na rynku kosmetologii. Na sukces produktów Sisley składa się wysoka jakość używanych składników oraz nowoczesna technologia, wykorzystująca aromaterapię i fitoterapię. Wykorzystanie w przemyśle kosmetycznym aktywnych składników roślinnych oraz olejków eterycznych było wówczas bardzo innowacyjnym pomysłem. Połączenie laboratoryjnych badań z potencjałem, jaki posiada natura szybko przyniosła znakomite efekty. Dziś produkty Sisley stanowią jedną z najbardziej luksusowych i rozpoznawalnych marek na świecie.

PACCO RABANNE
Jego droga do Francji wiodła przez emigrację, szybko jednak odnalazł się w nowym otoczeniu. Już na studiach nawiązał współpracę z projektantami mody. W 1969 zaprezentował swój pierwszy zapach, Calandre, którego cytrusowa woń stała się zapachem wszech czasów. Dużą popularność zdobyły perfumy Lady Milion, charakteryzujące się zmysłową kompozycją gorzkiej pomarańczy, malin, gardenii, jaśminu i kwiatu neroli. Dla tych, którzy kochają orientalne nuty stworzył Ultraviolet. Natomiast osobom dynamicznym i nowoczesnym podoba się zapach XS, zawierający aromaty drzewa sandałowego, ambry, piżma, paczuli oraz wanilii. Wiele ciekawych kombinacji artysta stworzył także dla mężczyzn. Wszystkie kolekcje zapachowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Zapachy wykreowane przez Pacco Rabanne mają wiele wspólnego z modą, którą tworzył. Pomysły jego zazwyczaj wychodziły poza utarty szlak, formę. Odznaczały się dużą nowoczesnością z cechami awangardy.

GUERLAIN

Jean-Paul Guerlain zasłużył się tworząc wyjątkowe perfumy dla mężczyzn. Jego sława zaczęła się w 1959 roku, kiedy pokazał światu niespotykaną kompozycję zawierającą nuty traw, słynny Vetiveru. Od tego czasu regularnie wychodziły kolejne zapachy: Habit Rouge, Derby, Heritage, Coriolan. Wszystkie były niezwykle męskie. Słynny perfumiarzy był z wykształcenia lekarzem i chemikiem, co może tłumaczyć jego bezkompromisowe dążenie do najwyższej jakości. Znakiem rozpoznawalnym perfum tejże marki jest mieszanka bergamotki, róży, jaśminu, irysa, fasoli tonka i wanilii.

Lista słynnych luksusowych marek francuskich nie została wyczerpana. Należy pamiętać, że Dior, Coco Chanel, Esteban, Serge Lutens, Lubin czy Balmain także stanowią dumę tego kraju. Marki te firmują odzież, kosmetyki oraz perfumy. Wszystkim spragnionym odrobiny luksusu i magii, na co dzień polecam odwiedzenie sklepu internetowego Mon Credo. Na widok tak kuszących woni można stracić na chwilę głowę.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku