Na polskim rynku zadebiutowała właśnie nowa marka Lamps&Co. – polska firma, która oferuje designerskie dodatki do wnętrz – głównie oświetlenie. Premierowa kolekcja to lampy przeznaczone do pokoju dziecięcego. Połączenie klasycznych w formie, drewnianych podstaw i kolorowych abażurów dodaje wnętrzu naprawdę wiele uroku. Zobaczcie sami…

Lamps&Company powstała w 2012 roku. Jej założycielką i projektantką jest młoda mama – Anna Nawrot, która pasję do projektowania i miłość do pięknych dodatków przekuła na nowatorski, kobiecy pomysł na biznes. Dodatkową motywację stanowił brak ciekawej oferty rynkowej produktów do urządzenia dziecięcego pokoju – szczególnie oświetlenia. Wyszukanie interesujących i dobrych jakościowo materiałów, opracowanie pierwszych wzorów i stworzenie prototypów, zajęło jej kilka miesięcy.
- Zawsze marzyłam o klasycznej, drewnianej lampie stojącej na komodzie, która rzucałaby ciepłe światło w pokoju dziecka. Pomysł powstał w odpowiedzi na lukę w segmencie oświetlenia, którą zauważyłam urządzając pokój dla swojego dziecka. Bardzo trudno było mi znaleźć na naszym rynku oświetlenia taką lampę do dziecięcego pokoju, która ma jednocześnie ciekawy design, nowoczesny wygląd, a do tego jest wysokiej jakości – mówi Anna Nawrot, projektantka i pomysłodawczyni marki Lamps&Company.
Lampy od Lamps&Company to połączenie skandynawskiej prostoty z amerykańskim luzem. Podstawy są delikatne, wykonane z drewna, utrzymane w pastelowej tonacji bieli, różu i niebieskiego lub intensywnych barw jak pomarańcz, czerwień, granat. Proste w formie abażury przełamują „spokój”, wprowadzając nas w klimat zabawy, kolorów, żywych barw.

- Materiały, które wykorzystuję do abażurów pochodzą w większości od zagranicznych dostawców, takich jak Robert Kaufman, Michael Miller czy Moda Fabrics. Abażury i drewniane podstawy lamp wytwarzane są natomiast przez małe polskie manufaktury – mówi Anna Nawrot.
Obecnie w ofercie firmy znajdziemy lampy w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach abażurów. Wzbogacić design pokoju możemy również dzięki pasującym pufom oraz poduchom w korespondujących z lampami wzorach.
- Tworząc tę markę i pracując nad asortymentem zależało mi przede wszystkim na tym, aby kolekcje były ze sobą spójne. Aby młodzi rodzice wybierający elementy wystroju pokoju swojej pociechy mieli możliwość skompletowania różnych elementów utrzymanych w tej samej tonacji i stylu – dodaje Anna Nawrot.
Przepiękne lampy, pufy oraz poduchy wszystkie wyprodukowane w Polsce można nabyć w sklepie internetowym www.lampsandco.pl.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku