Każda większa rodzina zmaga się z problemem schnących ubrań, braku miejsca. Suszarki bębnowe są propozycją istotną z praktycznego i czasowego punktu widzenia.

Jak wybierać i do czego potrzebujesz tego wynalazku?
Koniecznie zwróć uwagę na wysoką klasę urządzenia wraz z różnymi trybami pracy. Nie może dojść do sytuacji, że niektóre ubrania „obrabia” suszarka, a inne leżą porozrzucane na kanapach. Ładowność bębna podstawowa. Sprawdzaj przed włożeniem czegokolwiek do niego metki, bowiem niektórej odzieży po prostu suszyć nie wolno-mechanicznie.

Pomysły aranżacyjne
W sensie aranżacji istnieje możliwość dopasowania produktu wolnostojącego. Najczęściej ładowanie od frontu. Firma Electrolux wyspecjalizowała się w technologię umożliwiającą oszczędniejsze suszenie w znacznie przyjemniejszej temperaturze przez wykorzystanie mechanizmu pompy ciepła. Najpopularniejsze suszarki kondensacyjne. Warto na nie stawiać priorytetowo.

Często trudno o dobre miejsce

Oczywiście suszarki bębnowe to oddzielny sprzęt, dlatego do wad należy umiejscowienie. Akurat tutaj spora dowolność, bo nawet w większej kuchni znajdzie się na nie miejsce. W kwestii pojemności przydatna równowaga między bębnem pralki, a suszarki, z oczywistych, logicznych powodów. Zdecydowanie zakup klasy energetycznej A z plusami. Koszty jednego suszenia ubrań przy najwyższej jakości uwzględniając przynajmniej kilkunastoletnie korzystanie to zaledwie kilka złotych, a to budzi większe chęci dokonania transakcji. Czas suszenia zróżnicowany, chociaż nie trwa nigdy dłużej niż kilka godzin. Nieustanna praca nie może być zatem zbyt głośna, szczególnie w pobliżu dzieci.

Funkcjonalności dodatkowe
Warto określić system zabezpieczenia bębna przed niechcianym uruchomieniem. Najlepiej blokada klawiszy lub PIN. Bardzo chwalone suszarki z efektem bez prasowania, nadające się od razu do użytkowania. Electrolux oferuje programy zapewniające odświeżenie używanych rzeczy bez wcześniejszego prania. Chodzi o możliwość ich ponownego nałożenia w jednym cyklu. Też przydatne w ramach budowania długoterminowych oszczędności. Możliwy montaż na ścianie, przez to brak zużycia istotnej przestrzeni. Większość firm posiada specjalne uchwyty i technikę do przeprowadzenia takiej instalacji. Konieczne czytanie opinii. Stwierdź, czy suszarka nie kurczy jakościowych ubrań.

Inwestycja w czas i komfort
Wydatek rzędu maksymalnie kilku tysięcy złotych służy przez naprawdę długi okres. Mnogość programów, ograniczenie czasu spędzanego na prasowaniu, łatwość zastosowania i wdrożenia do wystroju wnętrza, czy zabudowy sprawia, że suszarki stają się nieodłącznym elementem funkcjonowania liczniejszych rodzin.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku