Maria Kallio wraca ze stresującej i pełnej niebezpieczeństw podróży służbowej do Afganistanu. Na odpoczynek nie ma szans, bo w Finlandii od razu musi się zmierzyć ze sprawą zniknięcia w Espoo trzech młodych muzułmanek.
Na domiar złego w śniegu zostaje znaleziona czwarta ofiara - dziewczyna uduszona własną chustą. Czy  te przypadki coś ze sobą łączy? Czy dziewczęta  padły ofiarą seryjnego mordercy? A może to ich  rodziny  mają coś wspólnego z  zaginięciami?

Gdzie się podziały dziewczęta? to surowy opis zderzenia odmiennych tradycji we współczesnej, wielokulturowej Finlandii. Kto ma rację w sytuacji, w której dochodzi do konfrontacji dwóch prawd?

Książka dostępna w wersji e-book!

Leena Lehtolainen
jest  jedną z najpopularniejszych i najpoczytniejszych fińskich pisarek, a  także krytykiem i badaczem literackim. Sławę i uznanie przyniosła jej seria kryminalna z prawniczką i policjantką Marią Kallio.

„Niezwykła umiejętność Leeny Lehtolainen - połączenie wciągającego kryminału z dobrze opowiedzianą historią o naszych czasach - jest  znakiem firmowym pisarki (...). Czapki z głów, kto je nosi”.
„Lapin Kansa”


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku