Piękna bielizna jest bardzo ważnym elementem naszej kobiecości. Sprawia, że czujemy się seksowne i wyglądamy piękniej. Potrafi podkreślić nasze naturalne atuty oraz dodać im wyrazistości. Jak się jednak okazuje dobór odpowiedniego biustonosza wcale nie jest taką prostą sprawą.

Czy wiesz, że nawet ponad 90% kobiet w Polsce ma źle dobrany biustonosz? Dzieje się tak, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy, że kupując stanik musimy wiedzieć coś więcej niż tradycyjnie stosowane wymiary. A warto dokładniej znać szczegóły. Nieodpowiedni biustonosz nie tylko nie pozwoli pokazać swoich kobiecych walorów, lecz może być także powodem, iż nasze piersi będą miały piękny kształt znacznie krócej niż byśmy tego chciały. Nasze piersi mogą się zdeformować, a skóra stracić jędrność. Za ciasny biustonosz zakłóca przebieg krwi. Dodatkowo dla kobiet z dużym biustem jest to ogromne obciążenie dla kręgosłupa.

Wszystkie chyba wiemy, iż biustonosze mają rozmiarówkę składająca się z cyfry i litery. Cyfra oznacza obwód pod biustem literka zaś to rozmiar miseczki. Chcąc zakupić odpowiedni biustonosz musimy jednak przede wszystkim poznać swoje wymiary.  Weźcie więc centymetr do ręki i do dzieła.

Trochę matematyki, czyli obliczamy rozmiar…

Po pierwsze zmierz obwód pod biustem. Zrób to na wydechu, centymetr musi dość mocno przylegać do ciała. Zapisz dokładny wynik. Następnie odejmij od niego 3-4 centymetry. Najlepiej potem zaokrąglić go w dół do pełnej „piątki”. Jeśli więc wyszło 83, zanotujmy, iż mamy 80. Odejmowane centymetry spowodowane są rozciąganiem się stanika. Musimy bowiem pamiętać, iż to właśnie obwód dba o odpowiednie ułożenie i podtrzymanie piersi. Musi więc być dopasowany do ciała, także po miesiącu użytkowania. Być może nawet będziemy potrzebować rozmiaru 75.

Następny pomiar dokonywany powinien być w najszerszym miejscu piersi. Tą wartość mierzymy z kolei na „luźnym” centymetrze. Robimy to po to, aby poznać rozmiar miseczek. Jak to zrobić? Rozmiar miseczki uzyskamy poprzez różnicę pomiędzy dwoma zmierzonymi obwodami. Odejmij wynik mniejszy od większego i już. Jeśli różnica wyszła 10-11 cm – rozmiar A, 12-14 – B, 15-16 – C, 17-19 D itd. Jeśli więc obwód pod biustem masz 80, a w najszerszym miejscu 95 masz rozmiar 80 C.

Do sklepu marsz…

Ostateczna decyzja o zakupie powinna być jednak podjęta dopiero po przymiarce. Staniki różnych firm mogą różnić się od siebie. Mierząc stanik również należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim zapinamy go na najluźniejsze zapięcie. Niech pozostałe będą zapasem, gdyż każdy stanik, nawet ten najlepszej firmy się rozciągnie. Fiszbiny powinny znajdować się po piersiami, nie na nich. Z kolei piersi muszą w całości opierać się na miseczce i mają być lekko uniesione do góry.
Warto wykonać skłony, które pokażą czy piersi nie „wylatują” ze stanika. Można również podnieść ręce do góry co upewni nas, iż obwód stanika jest właściwy. Zwróćcie uwagę również na ramiączka. Jeśli wrzynają się Wam w ramiona oznacza to, że to one dźwigają ciężar biustu. A to jak wiemy jest zadanie obwodu.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku