Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. To fakt nie podlegający dyskusji. I chcąc nie chcąc pierwsze wrażenie kształtuje się na podstawie tego, jak wyglądamy. Między innymi dlatego nie możemy ignorować kwestii właściwego ubioru.
 Feng Shui poszło o krok dalej i według filozofii wschodu, zresztą popartej nowoczesnymi badaniami w zakresie psychologii, odpowiedni kolor może wywołać pożądane lub niepożądane zachowania i odczucia. Ciekawy wniosek prawdaż? Przyjrzyjmy się bliżej tematowi  i zobaczymy jak to działa w praktyce.

Pokrótce - w teorii pięciu elementów - teorii podstawowej w Feng Shui czerwień jest nośnikiem ekspresji, sławy, dynamiki.
- Jeżeli chcesz ,żeby o tobie usłyszano ubierz się w czerwień, pomarańcz czy róż. Pamiętaj tylko, że nadmiar czerwieni też nie jest dobry, bo spowoduje u drugiej osoby raczej agresję. Zasadą tu jest,  jak i w każdej innej dziedzinie: umiar i rozsądek – mówi Natalia Viktorovna, stylistka, projektantka, autorka bloga o modzie i samorozwoju glamourina.pl

Chcesz pobudzić rozwój swojej kariery?
Według Feng Shui woda i jej symbole spowodują pożądany skutek, gdyż wskazują na profesjonalizm i pobudzają dobrą komunikację. Może dlatego granat jest uważany za najlepszy kolor na ubiór służbowy.

- Między innymi czerń i błękit to też kolory wodnego żywiołu, zatem możesz z umiarem stosować taką kombinację kolorystyczną, by spowodować szybszy rozwój zawodowy, bądź na rozmowie kwalifikacyjnej w celu zdobycia wymarzonej pracy – dodaje Natalia Viktorovna.

Zieleń zarezerwuj na urlop
Zielony jest kolorem relaksującym i odprężającym. Kiedy jedziesz na urlop pamiętaj zabrać ze sobą ubrania w tym kolorze.  Jeżeli masz stresującą pracę i musisz pracować na pełnych obrotach, co oczywiście zgubnie wpływa na zdrowie, po prostu musisz założyć coś zielonego. Mało tego, że sam poczujesz się bardziej zrelaksowany, to też zauważysz mniej napięcia w środowisku pracy.


Marzysz o stabilności?
Kolorem, który stabilizuje i utrwala sytuację jest żółty, brązowy, czyli wszystkie kolory ziemi. Jeżeli chcesz wyglądać na osobę pewną siebie i stabilną w swoich zwyczajach, ubierz się odpowiednio.
- Zauważysz, jak szybko zyskasz zaufanie innych osób. Kolorystyka ziemi symbolizuje zastój, więc przy nowych projektach i potrzebie obudzenia w sobie i innych świeżych pokładów twórczości, raczej nie warto stosować takiej kolorystyki, ani w pomieszczeniu, ani w stroju – dodaje Natalia Viktorovna.

Mówią mi, że jestem zbyt skupiona na sobie?
Być może zakładasz za dużo symboli metalu. Energia metalu za bardzo skupia do środka. Nosisz dużo bieli, srebra, koloru metalicznego i szarości? Sprawiasz wrażenie osoby zapatrzonej w siebie, zatem trudno będzie zamanifestować marzenia na zewnątrz.  


więcej na: www. glamourina.pl
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku