Jakość wody jest często niedostrzegalnym aspektem naszego codziennego życia. Większa część Polaków nie zwraca uwagi na skład oraz smak wody spożywanej każdego dnia. Biorąc pod uwagę, że ciało człowieka w 90% składa się z wody należy zastanowić się czy taka postawa jest racjonalna na dłuższą metę?

Od wielu lat Polskie gospodarstwa domowe zmagają się z problematyką uzdatniania wody na potrzeby pitne. Zła jakość wody, zmusza mieszkańców do szukania doraźnych rozwiązań takich jak zakup wód butelkowanych, które powodują znaczne zwiększenie kosztów życia.
To zjawisko spowodowane jest z wielu przyczyn np. zła jakość ujęcia, niedoskonały skład wody, a także sposób jej dystrybucji – złej jakości infrastruktura często jest przyczyną drobnych, ale także szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń wpływających na wiele cech naszego organizmu.

Z rozwiązaniem takiego problemu przychodzi oferta Global Group – renomowanego dystrybutora rozwiązań w zakresie filtrowania i uzdatniania wody. Już najprostsze rozwiązanie w ofercie – filtr Instapure montowany na kran – pozwala bez pomocy specjalistycznych narzędzi poprawić jakość i smak wody w ujęciu długoterminowym. Główny atut konstrukcji to minimalizacja czynności obsługowych podczas użytkowania filtra –  a to pozwala na korzystanie z tego rodzaju urządzeń każdemu członkowi gospodarstwa domowego niezależnie od płci, wieku lub znajomości techniki. Inne rozwiązania generują konieczność wykonania kilku czynności  w trakcie uzdatniania wody do picia – w naszym wypadku wystarcza zwykłe odkręcenie kranu, z przymocowanym urządzeniem, umożliwiające uzyskiwanie dobrej jakości wody – komentuje Zbigniew Drewnik – specjalista  ds. technicznych w firmie Global Group.
Kolejnym ważnym aspektem jest wysoka higiena użytkowania wody filtrowanej. Konstrukcja filtra na kran (którego działanie i budowę opiszemy w kolejnym artykule) wymusza zastosowanie wody od razu po jej uzyskaniu z procesu filtracji. Jest to rozwiązanie korzystniejsze, gdyż woda nie jest magazynowana np. w dzbankach z wkładem filtrującym przez co nie zbiera się na niej osad zewnętrzny i nie podlega innym reakcjom biochemicznym związanym z otoczeniem zewnętrznym.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku