Wiosenno-letnie kolekcje projektantów przyzwyczaiły nas do kwiatowych wzorów, dzikich printów i neonowych lub pastelowych kolorów. W tym roku przyszedł czas na zmiany. Najgorętszym trendem może okazać się kultowy duet bieli i czerni.
W tym sezonie zapominamy o monochromatycznym total looku. Podwójne zestawienie kontrastujących barw łączy klasykę z młodzieńczym powiewem, uwodzicielskość z niewinnością, powagę  z modową frywolnością. Jednobarwna kombinacja kojarząca się z elegancją i klasą dla niektórych może jednak oznaczać nudę i rutynę. Aby uniknąć banału i wyglądu uczennicy warto eksperymentować - co w przypadku miksu tych dwóch kolorów może być świetną lekcją stylu. Bazując na bezpiecznej i stylowej czerni wystarczy dodać kontrastujący pasek  i bransoletkę, aby oswoić się z modnym duetem. Biel w elegancki i świeży sposób rozświetli klasyczną czerń stylizacji. Biel i czerń można miksować, dobierając do siebie przeciwstawne elementy garderoby – czarne spodnie, kamizelka i buty plus biała koszulka, torebka
i kolczyki. Można też wybrać rozwiązanie bardziej artystyczne, graficzne łączenie czerni i bieli w postaci kratek, pasków, groszków czy nieregularnych wzorów znajdziesz w tym sezonie w wielu sklepach. Wybór zależy od odwagi i upodobań – łączyć kropki i paski, czy zestawić kratę z bazową czernią?


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku