Świat mody coraz częściej nas zaskakuje, dziwi i fascynuje, a to za sprawą blogosfery, która rozwija się w niesamowitym tempie. Blogowanie stało się zajęciem bardzo trendy, a inspiracje otaczające nas na co dzień nabrały nowego znaczenia. Jedno jest jednak pewne, aby wyróżnić się na tle blogerów w tej chwili trzeba czegoś więcej niż dobrej figury i modnej stylizacji.

Więc czym tak właściwie ma być blog? Inspiracją, pasją czy biznesem i zarobkiem. Takich pytań jest o wiele więcej i właśnie dlatego powstała inicjatywa „Blog in Style vol. 2”, która ma edukować i odpowiadać na pytanie: jak prowadzić bloga, zwłaszcza modowego.

Wirtualny showroom La Foret postanowił stworzyć cykl warsztatów dla blogerek oraz osób, które dopiero myślą o założeniu własnego bloga bądź od dawna siedzą w temacie, ale chciałby dowiedzieć się nieco więcej – jak pracować z markami, gdzie szukać inspiracji czy jak wyróżnić swój blog wśród konkurencji. Podczas warsztatów znane polskie osobistości ze Świata mody opowiedzą jak wygląda praca w magazynie, praca fotografa, stylistki czy projektantów. Mateusz Kaczorowski specjalista od media & public relations  podczas Fashion Week Poland zdradzi jak przyznawane są akredytacje dla blogerów. Maja Sablewska (https://www.majasablewska.com/) opowie o swojej nowej książce, doświadczeniach modowych i kreowaniu wizerunku, Jessy Mercedes Kirschner o tym jak zaczęła karierę i skąd wzięła się w pierwszym rzędzie nowojorskiego fashionweeka, a VANITA’s o urokach bycia mężczyzną w tym, uważanym za kobiecy – świecie. Nie zabraknie również pierwszej, polskiej, modowej video blogerki Radzkiej, która zdradzi tajniki sukcesu na Youtubie, Łukasz Dziewic opowie o pracy fotografa modowego, a przedstawiciel marki Sony opowie o jakim sprzęcie powinien pomyśleć każdy początkujący bloger. Wśród prelegentów pojawi się również Marta Krupińska współpracująca z magazynem Hot Moda & Shopping, przedstawiciel Lamode.info, Mariusz Wiela ze Style UP, Marta Kaleta z Wro Street Fashion poruszy kwestie praw autorskich, a Tomasz Olejniczak Tomaotomo zdradzi jak współpracuje z blogerami. Relację fotograficzną zapewni Maciej z Wro Street Fashion, a o akcesoria fotograficzne zadba nasz partner technologiczny – marka Sony.

II edycja warsztatów „Blog in Style” odbędzie się 23-24 lutego br. w Hotelu Europeum we Wrocławiu, a poprowadzi je blogerka Kaya Sadowska właścicielka bloga https://jakajakayka.blogspot.com. Udział w warsztatach jest płatny.
Warsztaty Blog in Style to niepowtarzalna okazja, aby nie tylko wysłuchać rad z ust tych, którzy odnoszą sukcesy w tej branży, ale też zadać im najbardziej palące pytania. To możliwość  dyskusji o blogowaniu, o przyszłości, o modzie i możliwościach jakie niesie za sobą blogosfera.Harmonogram warsztatów:

23.02 Sobota
11:00 – 12:00 Marta Krupińska – Czym obecnie jest moda? Jak wygląda praca w ogólnopolskich czasopiśmie!
12:00 – 13:00 SONY – sprzęt to podstawa sukcesu dobrego bloga, aspekty techniczne
13:00 – 14:00 Maja Sablewska
14:00 – 15:00 przerwa obiadowa
15:00 – 16:00 Tomasz Olejniczak Tomaotomo
16:00 – 17:00 Łukasz Dziewic fotograf mody
17:00 – 18:00 Mateusz Kaczorowski Fashion Week

24.02 Niedziela

10:00 – 11:00  Style UP
11:00 – 12:00 Jessy Mercedes  FROM ZERO TO HERO – jak zaczęła karierę i skąd wzięła się w pierwszym rzędzie nowojorskiego fashionweeka? Jak usłyszał o niej świat.
12:00 – 13:00  Radzka
13:00 – 14:00  Vanitas - O urokach bycia mężczyzną w tym, uważanym za kobiecy – świecie.
14:00 – 15:00  Lamode.info
15:00 – 16:00  Marta Kaleta Wro Street Fashion - PRAWNE aspekty bycia blogerem, prawa autorskie do zdjęć, umowy, używanie wizerunku, wykorzystywanie fotografii – czyli co może Internet, a co możemy my.

Uwaga! Koszt warsztatów dwudniowych to 150 zł. Liczba miejsc jest ograniczona! Decyduje pierwszeństwo zgłoszeń i wpłat. Zapisy i więcej szczegółów drogą mailową na adres: bloginstyle.zapisy@gmail.com
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku