Olśniewający, zuchwały, czarujący - to tylko kilka przymiotników, którymi można opisać czwarty studyjny album Sarah Blasko zatytułowany „I Awake”. Wielu artystów na pewnym etapie swojej kariery chce nagrać płytę z orkiestrą Teraz przyszła pora na Sarah. Tym razem Sarah sama wyprodukowała swoja płytę.

Nagrywała ją w Sztokholmie (w tym samym studiu, które tak dobrze wspominała z nagrywania poprzedniej płyty „As Days Follows Night”) oraz w Sofii, z Bułgarską Orkiestrą Symfoniczną. „I Awake” to album bardzo intensywny i niespokojny. Sarah pokazuje najciemniejsze zakamarki swojej duszy, jest nieustraszona, słychać, że nie boi się żadnych muzycznych eksperymentów.
              Płyta „I Awake” już ukazała się w rodzinnym kraju Sarah - Australii. Europejska premiera - 9 kwietnia.  Piosenki z nowej płyty natychmiast po otrzymaniu komplementowano w radiu BBC. Tak entuzjastyczne przyjęcie pozwala wierzyć, że album będzie się cieszył nie mniejszym zainteresowaniem, niż trzecia płyta Sarah „As Day Follows Night”, która w wielu krajach zyskała status platynowej i otrzymała najwyższe noty w magazynach takich, jak Q, Mojo, Uncut, Vougue, Grazia czy The Independent.
             W Polsce singel z piosenką „God-Fearing” trafi do stacji radiowych 11 kwietnia a premierę albumu  „I Awake” zaplanowano na  25 marca 2013.  
           Także w kwietniu artystka rusza na europejska trasę koncertową, która zacznie się 9 kwietnia w Turcji. Potem Wielka Brytania, Belgia, Holandia, Francja, Niemcy , Szwajcaria i ostatni z koncertów  25 kwietnia w Warszawie. Fani Sarah z całego kontynentu będą mieli szansę posłuchania na żywo piosenek zarówno z płyty „I Awake”, jak i poprzedniej, „As Day Follows Night”.

Polski koncert Sarah Blasko 25 kwietnia, w klubie Hybrydy, w Warszawie.
Bilety na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku