Nike Running przedstawia nową odsłonę buta, który zrewolucjonizował świat biegania. Model linii Air Max przygotowany na 2013 rok został zaprojektowany tak, by w pełni zaspokoić potrzeby biegaczy. Air Max+ 2013 – bo tak nazywa się premierowa edycja – wyposażona została w najbardziej zaawansowaną technologicznie poduszkę gazową Nike Max Air, która sięga od pięty aż po palce.

Rozwiązanie to gwarantuje lekkość, miękkość i amortyzację oraz dużo wyższą elastyczność  w porównaniu do poprzednich wersji butów.
W nowym wydaniu zespół projektantów Nike położył nacisk na naturalny ruch stopy. Prace rozpoczęto od przeprojektowania poduszki Nike Max Air tak, by zapewniała maksymalnie komfortowe
i efektywne przetaczanie. Uproszczona konstrukcja poduszki umożliwia zwiększony przepływ gazu wewnątrz, a dzięki dużo wyższej elastyczności niż w poprzednich wersjach  Air Maxów ułatwia  naturalny ruch stopy.
Dzięki technologii Nike Hyperfuse uzyskano lżejszą, oddychającą cholewkę, a przez to jeszcze niższą masę całego buta przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu komfortu. Wykorzystany
w cholewce mesh umożliwia bardzo dobrą wentylację i znacznie podnosi  komfort biegu.
Elastyczne wnętrze buta  obejmuje stopę, natomiast odpowiednio wyprofilowany kołnierz cholewki daje wsparcie i bardzo dobre dopasowanie wokół kostki. Nie ważne czy biegasz na świeżym powietrzu, czy na bieżni – technologia włókien nylonowych Nike Flywire zawsze zapewnia niezmienną pewność trzymania stopy.

Air Max 1, pierwszy but z widoczną poduszką gazową zaprojektowany przez Tinkera Hatfielda, zrewolucjonizował przemysł obuwia sportowego i nadał nowy kierunek w dziedzinie jego projektowania. Idea biegania "na poduszkach gazowych" stanowiła pod koniec lat 80-tych niespotykaną wówczas innowację i  zredefiniowała pojęcie dopasowania i komfortu.
W kolejnych latach buty Air Max stały się symbolem funkcjonalności  i oryginalnej stylistyki.  Widoczna poduszka gazowa jest wciąż jedną z najważniejszych innowacji technologicznych w historii firmy Nike.
Nike Air Max+ 2013 dostępny jest w Polsce od 26 stycznia 2013 r. Specjalna wersja tego modelu pojawi się również w kolekcji Nike Women's na wiosnę i lato 2013 r.

Rekomendowana cena detaliczna: 729 zł
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku